Hat Üstüne Kredi Nasıl Alınır?

Hat ustune kredi

Cep telefonları, gelişen dünyada bir ismiyle akıllı telefonlar hemen herkesin ihtiyacı haline gelmiştir. Günlük hayatımızı kolaylaştıran bu cihazlar, pek çok model ve isimle kullanıcılarının beğenisine sunuluyor. Ancak yeni modeller ve üstün özelliklere sahip akıllı telefonlar, herkes tarafından ne yazık ki alınamıyor. Özellikle taksitle cep telefonu almanın kaldırılmış olması, insanların bu üstün akıllı telefonlara ulaşmasına biraz engel olmuştur. Hat üstüne kredi almak isteyenler operatörlere yoğun isteklerde bulunmuşlardır.

İşte tam burada operatörler bir sistem geliştirerek, insanların daha kolay akıllı telefon sahibi olmasını sağlamışlardır. Bu yönteme ise cep telefonuna kredi olarak tanımlayabiliriz. Peşin olarak telefon almak istemeyenler, bu yönteme başvurarak taksitlendirmeler şeklinde ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar. Alınan kredide sorumluluk bankalarda değil operatör güvencesindedir. Hat üstüne kredi almak isteyenler, diğer tüm detayları bu yazımızın devamında bulabilirler. İşte sizlere hazırlamış olduğumuz o altın değerinde bilgiler.

Türk Telekom Kredi

Hat Üstüne Kredi İmkanı

Nakit ihtiyacı olan kişiler, cep telefonu satın alabilmek için bankalardan kredi alamamaktadırlar. Ayrıca bankalardan alınan buna eş değer kredilerin de dosya masrafları gibi engeller, kredi alımının gecikmesi cazibesini yitirmesini sağlıyor. Operatörlerin geliştirmiş olduğu cep telefonuna kredi yöntemi ise hep cep telefonu almanıza, hem de nakit ihtiyaçlarınızı anında çözmenize yardımcı olabiliyor. Yapmanız gereken, size uyacak olan bir cep telefonu seçmek ve bunu yetkili operatörünüze bildirmek olacak.

İlginizi Çekebilir  İnternetten Para Nasıl Kazanılır?

Bağlı olduğunuz operatör uygun bulursa, size gün içerisinde onaylı kredi imkanı tanıyacaktır. Kredi için aylık olarak taksitlendirme yapılması ise bu işin ekstra güzel tarafıdır. Yani kişi nakit ihtiyacını operatör güvencesiyle karşılarken, bunu taksitlerle ödeyebilme imkanına sahip olur. Bu nedenle hat üstüne kredi günümüzün kredi alma yollarından en popüler olanlarından biridir. Siz de başvuru yapmak istiyorsanız, faturalı hattınız olması ve düzenli ödemeler yapmış olmanız yeterli olacaktır.

Hat Üzerine Kredi Almak İçin Gereklilikler

Her yerde olduğu gibi cep telefonuna kredi almak için de belli kriterler mevcuttur. Bu profile uymayan kişiler ne yazık ki hat üstüne kredi fırsatından yararlanamazlar. İşte cep telefonuna kredi imkanı için gerekli olan şartlar;

  •  – Bu kredi imkanı, ödeme kabiliyeti bulunmayan kişiler için geçerli değildir. Dolayısıyla bu kredi türünü ödeme sorunu çekenler ve bu anlamda devamlı olamayanlar için uygun olmamaktadır.
  •  – Cihazın alımı sadece yetkili operatörün yetkili kişileri tarafından sağlanabilir.
  •  – Cihaz satılacaksa mutlaka bununla ilgili kapsamlı bir piyasa araştırması yapılmalıdır.

hat ustune kredi imkanı

Kimler Cep Telefonuna Kredi İmkanından Faydalanabilir?

Cep telefonu üzerinden kredi imkanı, sadece faturalı hat sahibi olan kişilere tahsis edilir. Bu yüzden aranan ilk şart, faturalı hattınızın olmasıdır. Yine söz konusu faturalı hattın kullanılabilir olması, ödemelerinin zamanında yapılmış olması gerekecektir. Başvuru şartları tamamıyla yerine getirilmişse, faturalı hat sahibi de orada bulunmalıdır. Söz konusu kişinin faturalı hattı bulunmuyorsa, hat üstüne kredi alımı mümkün olmayacaktır. Eğer kişi faturalı hat sahibiyse ve bu anlamda ödemelerini düzgün bir biçimde yapmışsa, kolayca cep telefonuna kredi alabilir. Alınacak olan kredi miktarı ve cep telefonu modeli, operatörden operatöre değişiklik gösterecektir.

İlginizi Çekebilir  Faturalı Hatta Kredi Sistemi Güvenilir Mi?

Kredi Alt ve Üst Limitleri Ne Kadardır?

Bu miktarlar genellikle operatörlere göre değişiklik gösterir. Ancak alınan kredi miktarının 2 bin TL civarında olduğunu, üst limitinin ise faturalı hattın kullanım süresi ve ödenen düzenli faturalarla alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Genel anlamda masrafların bulunmaması, operatörleri bankalardan daha avantajlı bir hale getirebilir. Kredi almak isteyenler ilk olarak bağlı olduğu operatörün yetkili bayisine giderek, faturalı hattı üzerinde araştırma yapmalıdır.

Facebook sayfamızı takip edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*