Faturaya Kredi İmkanı Nedir?

Faturaya kredi sisteminden şu an için faturalı hat sahipleri faydalanabilir. Operatör farkı olmaksızın birçok telefon bu sistemle satın alınabilir. İşlemleri ve başvuruları sadece Faturalı Hat Sahipleri yapabilir.

 • En az 6 ay Faturalı Cep Telefonu kullananlar, “*” Taksitleri Faturalarına gelecek şekilde;
 • 12 Ay vade ile 1.500-7.500 TL arası Kredi ile, cihaz alıp satmak sureti ile Nakit temin edebilirler.

*Türk Telekom en az 1 Senelik düzenli abonelik istemektedir.

Detaylı Bilgi Alabileceğiniz Numaramız: 0850 420 35 73
Darıcı Finans Danışmanlık A.Ş.

Mesai Saatleri Dışında Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurabilirsiniz. Danışmanlarımız Bilgi İçin Sizleri Mesai Saatlerinde Arayacaklardır. 

Faturaya Kredi

Cep telefonu 7’den 70’e herkesin ihtiyacıdır. Günlük hayatı kolaylaştıran bir icattır. Farklı marka ve modeller alıcılara sunulmuştur. Sürekli yenilenen teknoloji ile telefonlar değişebilir. Yeni özellikli modern telefonlar ise oldukça pahalıdır. Telefon almak isteyen birçok kişi fiyatlardan dolayı vazgeçebilir. Öncesinde uygulanan kredi kartına taksit sistemi de kaldırılmıştır. Taksit uygulamasının kaldırılması, alım gücü olmayan kişilerin mağduriyetini engelleme amaçlıdır. Fakat ödeme gücü olan kişileri de etkilemiştir.

Telefon satın almak için bir süre sadece nakit alışveriş geçerli olmuştur. Bu da satışları düşürdüğü için fazla benimsenen bir yöntem değildi. Operatörler bu konuda uzun çalışmalar yapıp yeni sistemler geliştirdi. Faturaya kredi verilmesi de bunlardan biridir. Peşin olarak telefon almak istemeyenlerin başvurabileceği yöntemdir. Ödemeler ay ay yapılmaktadır. Kredi konusunda sorumlu taraf banka değil operatördür. Alınan telefon değerine göre kredi miktarı değişmektedir. Faturalı hatlara kredi için diğer detaylar yazımızda yer almaktadır.

Faturalı Hatlara Kredi
Faturalı Hatlara Kredi

Faturalı Hatlara Kredi

Bankalardan telefon için kredi çekilememektedir. Genel olarak banka kredilerinin masrafı da yüksektir. Dolayısı ile cep telefonu için uygun değildir. Kredi kartına taksit uygulaması da yasal olarak kaldırılmıştır. Operatörlerin uyguladığı sistem hem krediyi hem taksitli ödemeyi kapsar. Bunun için öncelikle sisteme uygun bir telefon seçmelisiniz. Seçebileceğiniz telefonlar operatör tarafından belirlenmektedir. Bunun için yetkili satış bayilerine gidebilirsiniz.

Bayilerde telefonların teknik özelliklerini de inceleyebilme imkanınız olur. Seçilen telefon krediye uygun ise prosedürler uygulamaya konur. Faturalı hattınız üzerine bir kredi talebinde bulunulur. Aynı gün onay almanız mümkündür. Ancak bu sistemde finansman kısım operatörlerdir. Aldığınız kredi de size para olarak teslim edilmez. Kredi yalnız cihaz içindir, kredi karşılığı olan cihaz yeni cihazdır. Faturalı ve kutulu şekilde ürününüzü teslim alırsınız. Dolayısı ile bu kredi nakit ihtiyacınızı direkt olarak karşılamaz. Sadece telefon için gerekli parayı temin etmenizi sağlar. Kredi ödemesinin aylık olarak yapılması diğer bir kolaylıktır. Faturaya kredi alabilmeniz için bazı şartları taşımanız gerekir.

Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Konular

 1. Faturalı Hatta Kredi ile Kontratlı olarak alınacak cihazlar; ödeme kabiliyeti olmayan kişiler için bir kredi ürünü değildir.
 2.  Kontratlı olarak alınacak cihazların; Kullanılması, birine hediye edilmesi, yeni modeli çıktığında ya da memnun kalınamaması durumunda satılması gibi kararlar, cihazı alan kişinin tasarrufundadır.
 3. Alınan cihazın, 1 Yıl, 1 Ay, 1 Hafta, 1 Gün v.b zaman dilimlerinde; satılması ya satılmaması ile ilgili her hangi bir kısıtlayıcı kanun yoktur.
 4. Kontratlı Cihazların temini; sadece yetkili bayilerde, yetkili kişiler aracılığı ile alınabilir.
 5. Cihaz satılacak ise; 2. El Cihaz Alım-Satım ı için Emniyet Genel Müdürlükleri nin belirlemiş olduğu Cihaz Alım Satım belgesi; imzalanmalı ve imzalatılarak bir nüshası alınmalıdır.
 6. Cihazı satmadan önce mutlaka, satılacak cihazın 2.el fiyatı ile ilgili araştırma yapılmalıdır.

Bu Yazıyı Mutlaka Okumanızı Tavsiye Ediyoruz
Sıfır Aldığım Cihazımı Satarken Neden Çok Azına Satabiliyorum?

Telefon Faturasına Kredi

Kimler Telefon Kredisi Alabilir?

Cep telefonuna kredi sadece faturalı hatlara verilmektedir. Söz konusu hat aktif ve açık olmalıdır. Borcundan dolayı kapanan hatlara kredi verilmez. Aktif olmayan hatlar üzerinden de işlem yapılamamaktadır. Faturaya kredi başvurusundan önce hatların durumu kontrol edilmelidir. Faturalı hatların sahipleri de başvuruda olmalıdır. Cihazlar, hat sahibi üzerine faturalandırılır. Ödemeler de mevcut faturalı hattan yapılacaktır. Hattın sahibi operatör ile sözleşme imzalamaktadır. Bunun için hat sahibinin onayı önemlidir. Kimlik ile birlikte başvuru yapmak yeterli olur. Hatla ilgili sorun olmaması durumunda başvurular hemen onaylanır.

Cep telefonlarında onlarca farklı marka/model bulunmaktadır. Sistemin tüm telefonları kapsaması mümkün değildir. En çok tercih edilen cep telefonları operatörler tarafından seçilmektedir. Bu ürünler sisteme dahil edilip satışa sunulur. Genelde yeni modeller arasından seçim yapılır. Böylece en son çıkan ürünleri kolay satın almış olursunuz. Cep telefonunun değeri de krediyi belirlemektedir. Genel olarak alt limit 2500-3000 TL olur. Üst limit ise operatöre göre değişkenlik gösterir. Cep telefonlarını kredi ile alırken miminum masraf ödersiniz. Operatörler bu konuda bankalardan daha avantajlıdır. Faturalı hatta kredi ödemesi de operatörlere yapılmaktadır.

Kredi Sözleşmesi ve Ödemeler

Faturalı hatlara kredi alınırken operatör ile bir sözleşme imzalanır. Bu şekilde alınan cihazlara sözleşmeli veya kredili adı verilir. Sözleşmede öncelikle kredi esasları yer almaktadır. Bu sözleşme her iki tarafı yasal olarak korur. Borcun ödenmemesi ile ilgili maddeler vardır. Gecikme olması durumunda sözleşme devreye girer. Bu yüzden operatör tarafından yapılan uyarılar dikkate alınmalıdır. Faturalı Hatlara Kredi Gecikmeye girmesi durumunda borç için yasal takip başlar. Takipli cihazlar satılamaz ya da iade edilemez. Cihazı başkası kullansa da borcu ödeyecek kişi hat sahibidir. Sözleşmeyi de imzalayan hat sahibi borçtan sorumludur. Bu sebeple ödeme gücüne göre hareket edilmelidir. Cihaz ödemeleri taksitli şekilde yapılır. Her taksit aylık faturaya yansıtılır. Kullanım hakları faturaya dahil veya hariç olabilmektedir. Operatörlerin farklı kampanyaları bulunur. Bu bilgilere göre istediğiniz paketi tercih edebilirsiniz. Cihaz ödemeleri fatura ile yapılmaktadır. Elden ya da bankadan ödemleler alınır. Her ay sabit ücret olarak ödeme yansımaktadır. Kullanım hakları ödemeden bağımsız olabilir.

Bu Yazıyı Mutlaka Okumanızı Tavsiye Ediyoruz
Garanti Bankası En Yüksek Vadeli Mevduat Faiz Oranı Nedir?

Aylık Taksitle Telefon Almak

Hatlara alınan cep telefonuna kredi vadesi değişkendir. Genelde fatura dönemleri baz alınarak düzenlenir. Taksitler 6 ve 12 ay olarak yapılmaktadır.Toplam kredi tutarı telefon değeri kadardır. Bu vadelere bölünerek aylık ödeme hesaplanır. Ödemeler her ay aynı olmaktadır. Ödem günü fatura kesim tarihi ile başlar. Son ödeme gününe kadar vaktiniz vardır. İnternet üzerinden Faturalı hatta kredi 2019 ödemesi alınmaktadır. Operatör müşteri hizmetlerinden ödeme durumunu kontrol edebilirsiniz. Kaç taksit ödendiği/kaldığı bilgileri operatörlerde mevcuttur. Son taksitin ödenmesi ile cihaz sözleşme durumundan çıkar.

Sözleşme de kendi kendini feshetmiş olur. Operatöre bir ödeme yükümlülüğünüz kalmaz. Kredili telefon alma sistemi operatörlerin güvencesi altındadır. Sistem için gelir belgesi ya da kefil istenmez. Operatörler fatura üzerinden kontrol sağlamaktadır. Sistemin yasal dayanağı da bu hatlardır. Krediler için faturalı hat sahibi olmak yeterlidir. Sözleşmede yer alan bilgiler kredi için önemlidir. Bu bilgilerin doğru ve güncel olması gerekir. Telefon ve adres gibi bilgiler gerekliyse yenilenmelidir. Faturalı hatlar kredi bitmeden kapatılamazlar. Cihazlar satılsa da borç ödeme devam eder. Hat sahibi aynı zamanda telefon ve kredinin sahibidir. Borç ve cihazların devri ise ancak operatör onayı ile yapılır.

2018 de 24 aya kadar olan vade seçenekleri, 2018 sonunda 6 aya düşürülmüş, Aralık ayında tekrar 12 aya çıkartılmıştır. 2019 Yılında 1 Şubat itibari ile 3500 TL nin altındaki cihazlara operatörlerin 12 ay vade yapma hakları tekrar verilmiştir. Faturalı Hatlara Kredi 3500 TL nin üstündeki cihazlarda ise Türkcell Vodafone ve Türk Telekom Faturaya Kredi ye maksimum 6 ay vade yapabilmektedir.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

38 yorum

 1. Merhabalar türktelekom da toplam 3 adet faturalı Hattım var 2 adet kurumsal 1 adet bireysel olmak üzere 14 aydır otamatik ödemede lakin cihaz alamıyorum bu yüzden hatlarımı taşıyacam gerçekten çok saçma bu şirketin yaptığı

  • Maalesef Mustafa bey. Zaten Faturaya Kredi ile Kontratlı olarak alınacak cihazlar; ödeme kabiliyeti olmayan kişiler için bir kredi ürünü değildir. Bu bir kredi değildir. Operatörünüz size yeni cihaz alabilmeniz için kredi veriyor.

  • Faturalı hatlara kredi işlemi yaparak cihaz almak isteyenlere yardımcı olunabiliyor sadece. Operatörünüzden kullanacağınız Kredi ile de sadece cihaz alabiliyorsunuz. Cihazı kullanmak ya da satmak sizin inisiyatifinizde. 0850 420 35 73 numaralı telefondan bize ulaşırsanız, danışman arkadaşlarımız size konu hakkında daha detaylı bilgi verebilirler.

  • Şenol bey merhaba;
   Şubelerimiz Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir’dedir. Hizmetimizden faydalanmak için şubelerimizen birine bizzat gelmeniz gerekmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi 0850 420 35 73 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

  • Merhaba Kenan bey;
   Şubelerimiz İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da bulunmaktadır. Hizmetten faydalanmak için bizzat şubelerimizden birine gelmeniz gerekmektedir.

  • Mustafa bey merhaba;
   Şubelerimiz Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir’dedir. Hizmetimizden faydalanmak için şubelerimizen birine bizzat gelmeniz gerekmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi 0850 420 35 73 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

 2. Merhabalar bu hizmetten yabanci uyrukli kişilerde yararlana bilirmi beni yaklaşik 18 ay turktelekomdan ev interneti aboneliğim var be vodafonda da faturali hattim var ama alamiyorum ne yapmaliyim

  • Sultan Hanım merhaba;
   Şubelerimiz Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir’dedir. Hizmetimizden faydalanmak için şubelerimizen birine bizzat gelmeniz gerekmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi 0850 420 35 73 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

  • Zafer bey merhaba;
   Şubelerimiz Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir’dedir. Hizmetimizden faydalanmak için şubelerimizen birine bizzat gelmeniz gerekmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi 0850 420 35 73 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

  • Necmi bey merhaba;
   Şubelerimiz Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir’dedir.
   Hizmetimizden faydalanmak için şubelerimizen birine bizzat gelmeniz gerekmektedir.
   Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi 0850 420 35 73 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

  • Merhaba Mustafa bey;
   Maalesef Superonline internet’te böyle bir uygulama yok. Sadece Turkcell, Vodafone, Turk Telekom faturalı hatlar ve TTNET aboneleri faydalanabiliyor.
   Detaylı bilgi için bizi 0850 420 35 73 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

  • Biz vermiyoruz. Zaten telefon sizin. Arzu ederseniz kullanırsınız. Arzu ederseniz satar parasını alırsınız. Satarken de araştırma yapıp en yüksek fiyatı veren, istediğiniz bir toptancıya satabilirsiniz.

 3. Zaten faturalı hatların üzerine puan sorgulanarak cihaz alınabiliyor 24 ay taahütlü puan yoksa banka puanına bakılıyor puan varsa istenilen cihaz 3 bine kadar alınıyor fazlasını nakit ödeyerekte alabiliuorsunuz.. Al sat yapılabiliyor… Yani bu sistem ne anlamadım… Sanki faturalı hattın üzerinden nakit para veriliyorda sonra hat sahibi faturasında bu krediyi taksitle ödüyormuş gibi yada hattının üzerine telefon alıyor birileri bu telefonu hemen alıp parayı veriyormuş gibi… Yani insanlara nakit para falan yok bu sizin olayda benim anladığım

  • Evet bize ihtiyaç yok. Bizde sizin dediklerinizi uzun uzun detaylı anlatmaya çalıştık. Nasıl nereden alabilirler. Nereye satabilirler. Alıp satarken dikkat etmeleri gereken noktaları belirtmeye çalıştık.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*