Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır? Kimlere Verilir?

Limitsiz Kredi Kartı

Günümüzde kredi kartı teknolojisi en yaygın finansal seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki kredi kartı teknolojisinin nakit paranın yerini aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Artık insanlık yeni bir ekonomik çağa giriyor. Bu yeni ekonomik çağda gerçek para değil, bilgisayarda bulunan sayılardan söz edilebilir. Kredi kartlarının kullanımında limitlerin var olduğu aşikar. Bankalar kişinin verdiği finansal güvene bağlı olarak bir limit belirlemekte. Ancak limitsiz kredi kartı diye bir şeyde var. Peki, bu limitsiz kredi kartı nedir? Nasıl alınır? Kimlere verilir? Bu ve buna benzer soruların hepsi yazıda cevaplanmıştır.

Faturaya Kredi

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Limitsiz kredi kartının ne olduğu insanların kafasında bulunan sorulardan bir tanesi… Gerçeği söylemek gerekirse “limitsiz” kredi kartı diye bir şey yoktur. Genellikle iş hacminin yüksek olmasından ötürü bazı şirketler anlık olarak yüksek limitlere ihtiyaç duyabiliyor. Bu tip şirketler bankaya yatırım yapmış ise, bankada nakit paraları bulunuyor ise ve bankaya finansal güvence sağlıyor ise böyle bir durumda “limitsiz” kredi kartına sahip olabiliyorlar. Bu kartların özelliği ise tek bir telefon ile şirketin ihtiyaç duyduğu limite yükseltilip düşürülebilmesidir. Kısaca bu tip kredi kartlarının yine limiti vardır ancak şirketin ihtiyaç duyduğu limite uygun olarak anlık yükseltilip düşürülebilmektedir.

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır
Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bu tarz bir kredi kartı almak kesinlikle hiç kolay değildir. Her şeyden önce bankada belirli düzeyde bir nakdinizin bulunması ve bankaya ödeme güvencesinin sunulması gerekiyor. Aylık belgelediğiniz gelirin maksimum seviyede olması, kredi notunun maksimum seviyede olması, kredi sicilinde en ufak olumsuzluğun, geç ödemenin vs. bulunmaması, banka hesaplarınızın güncel ve sürekli aktif olarak kullanılması gibi şartlar göz önünde bulundurulduğunda işyeri sahibi olmayan pek çok kişinin alamayacağı ortadadır. Konuyla alakalı olarak bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Limitsiz kredi kartlarının kimlere verildiği de merak edilen konulardan bir tanesidir. Limitsiz kredi kartları X ya da Y kişiye verilir diye bir şart yoktur. Bankaların bu konu hakkında bir kaç kriteri var. Bu kriterlerden bazıları bankaların arasında sicilin düzgün olması, kredi notunun Çok İyi grubunda yer alması, bankada nakit para birikiminin bulunması olarak örneklendirilebilir.

Limitsiz Kredi Kartı Özellikleri

Limitsiz kredi kartının özelliklerine gelirsek hiçte limitsiz olmadığı gerçeğiyle başlanabilir. Limitsiz kredi kartlarının hacminin büyük olması, anlık olarak müşteri hizmetlerini aranarak ihtiyaca uygun olarak limitinin yükseltilebilmesi ya da otomatik limit arttırma özelliğine sahip olması gibi sebeplerden ötürü limitsiz olarak nitelendirilmektedirler. Aynı zamanda bu kartlar gold ya da platinium kartlarıdırlar.

Limitsiz Kredi Kartı Başvurusu

Limitsiz kredi kartı başvurusu yapmak zor değildir. Tek yapılması gereken internet ya da telefon üzerinden bankanın müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçmektir. Gereken şartlar ve bu şartlara uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvuru için belgeye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Limitsiz Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Var mıdır?

Limitsiz kredi kartlarının da son kullanma tarihleri vardır. Bu kartlar gold ya da platinum olsa da yine de son kullanma tarihleri vardır ve tarihleri geldiğinde standart prosedür uygulanmaktadır.

Limitsiz Kredi Kartı ile Limitsiz Harcama Yapılır mı?

Limitsiz kredi kartı ile limitsiz harcama yapıldığı yönünde bir yanlış anlaşılma var. Ancak daha öncede bahsettiğimiz gibi böyle bir şey yoktur. Limitsiz kredi kartlarının hacimlerinin büyük olması ve limitlerinin sürekli bir şekilde limit ihtiyacına uygun değişebilmesinden ötürü limitsiz olarak adlandırılmaktadır ve gerçekte limitsiz değildir.

İlginizi Çekebilir  Hat Üstüne Kredi Nasıl Alınır?

Facebook Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*