Faturalı Hat Üzerine Kredi Almak Avantajlı Mıdır?

Faturalı Hat Üzerine Kredi ye veya nakit paraya ihtiyacınız olduğunda yapmanız gereken ilk seçenek bankalar aracılığı ile kredi almaktır. Bu işlem herkesin aklına gelen ilk seçenek olmasına karşılık bir takım süreçlerin ve şartların yerine getirilmesi nedeniyle oldukça karmaşık bir işlemdir. Alternatif bir kredi alma yolu denemek isteyenler için ise Faturalı Hat Üzerine kredi 2019 yılı içerisinde daha fazla talep toplaması beklenen bir yol olarak düşünülebilir. Çünkü henüz yeterince bilgi sahibi olmayan kişilerin detaylarını öğrendikten sonra oldukça pratik ve kolay bulduğu bir yoldur. Bu işlemin yapılması için ise konu hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

Faturaya Kredi

Faturalı Hat Üzerine Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı Hat Üzerine Kredi
Faturalı Hat Üzerine Kredi

Faturalı hattınız aracılığı ile kredi almak için öncelikle en az 6 aylık süreyle faturalı telefon kullanmanız gerekir. Faturalı hat kullanmak belirli sürelerde ödeme yapmayı gerektirdiğinden sizin fatura yatırma durumunuzdan ve kullanım uzunluğundan dolayı bir kullanıcı – tüketici puanı belirlenecektir. Bunu bankaya kredi için gittiğinizde kontrol edilen kredi notu gibi algılayabilirsiniz. Ardından size belirlenen bir puan aralığı olacaktır. Bu aralık ise size verilecek olan limitin belirlenmesinde kullanılır.

Faturalı Hat Üstüne Kredi Onaylanması

Belirlenen aralıkta alabileceğiniz telefon marka ve modelleri arasından bir tanesini seçebilirsiniz. Telefon ihtiyacınız olması halinde bu telefonu kullanabilirsiniz. Nakit bir kredi olarak kullanmak istediğinizde ise telefonunuzu nakite çevirebilirsiniz. Ödemeleriniz ise zaten faturalı olan telefon hattınıza eşik aralıklar ile yansıtılacaktır. Süresi marka ve kampanyaya göre değişiklik göstermekle birlikte 6-12 ay arasında değişir. Bu süre zarfında hem nakit veya telefon ihtiyacınızı giderirken hem de aylık faturalarınızı öder gibi ödemelerinizi tamamlarsınız. Operatörler tarafından sunulan bu işlem kampanya olmayıp süreklilik arz eden bir olaydır.

İlginizi Çekebilir  Kredi Almanın Kolaylığı

Faturalı Hatlar Üzerine Kredi Avantajları

Bankaya gitmek ve kredi talebinde bulunmak aynı zamanda kredi şartlarını ve evraklarını yerine getirmek demektir. Kredi notunuzun yüksek olması ve gelirinizin varlığına ihtiyaç duyulur. Bu tarz işlemler ile uğraşmadan bir operatöre girip telefon numaranızı söyleyerek işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca güvenilir bir yöntemdir. Faturalı müşteri olmanızdan dolayı ödemeleriniz de fatura ile birlikte kolaylıkla ödenir. Bu avantajlar sayesinde kendinizi bankanın zorlama süreçlerine de mecbur hissetmezsiniz.

Facebook Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*