Kredi Çektiğiniz Zaman Anında Para Alabilir misiniz?

Zaman zaman herkes acil nakit paraya ihtiyaç duyduğu için, bu ihtiyacı kredi çekme yöntemi ile karşılar. Kredi ancak bankalardan belli faiz oranları doğrultusunda çekilebilir. Herkesin merak ettiği bir konu olan kredi çektiğiniz zaman anında para alabilir misiniz? Çekilen rakam düşük bir meblağ ise banka kısa süre içinde kredi tutarını hesabınıza yatırır. Çekilen rakam çok yüksek bir meblağ ise biraz beklemeniz gerekebilir. Bankalar ödeme gücünüzü kontrol ederek size kredi verir.

Çekilen Krediyi Hemen Almak İçin Neler Gerekir?

Kredi Çektiğiniz Zaman Anında Para Alabilir misiniz?
Kredi Çektiğiniz Zaman Anında Para Alabilir misiniz?

Çekilen krediyi hemen almanız için evraklarınızı tam olarak hazırlamanız gerekir. Kredi başvurusu yaptığınız zaman banka görevlisi size ait bilgileri kendi sisteminden direk olarak görür. Kimlik belgeniz, maaş bordronuz, kefiliniz, iş yeri sahibiyseniz ruhsat ve vergi levhanızı hazır bulundurmanız işlemlerin daha hızlı olmasını sağlar. Banka görevlisi belgeleri hazırladıktan sonra sisteme giriş yapar ve dosyanızı genel müdürlüğe gönderir. Kredi çekme onayı çıktıktan sonra çektiğiniz rakam hesabınıza yatar. Bu süre bazen 1 saat olurken bazen 5- 6 saati bulabilmektedir. Genelde düşük rakamlarda çekilen krediler anında hesaba yatarken yüksek rakamlar için biraz beklemek gerekir.

Kredi Çekmek İçin Neler Gerekir?

Bankalardan kredi alabilmek için belli şartları taşımanız gerekecektir. İlk şart kredi notunuz iyi olması ve ödemelerinizi düzenli yapmış olmanız gerekir. Devlet memuru iseniz belli bir rakama kadar kefil gerekmeden kredi alabilirsiniz. Yüksek rakamlarda kefil göstermeniz veya ipotek göstereceğiniz bir taşınmazın olması gerekir.

İlginizi Çekebilir  Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Kimlere Çekilen Kredi Yatmaz?

Bankaya başvuru yaptıktan sonra sizin hakkınızda araştırma yapılır. Bankalar kendilerini korumaya alarak kredi verirler. Kredi almak için bakılan ilk şey kredi sicil notunuzdur. İşlemleri tamamlanan ve onay çıkan her hesaba kredi miktarı mutlaka yatırılır. Sadece onay çıkmayan krediler iptal edilir. Kredi almak istiyorsanız mutlaka her bankayı araştırıp başvurunuzu yapmanız gerekir. Her bankanın kredi verme şartları ve faiz oranları farklı olduğu için iyi bir araştırma yapmanız en sağlıklı seçim olacaktır. Düzensiz kredi taksiti ödeme sizi zor duruma sokar ve sicilinizi etkiler.

Facebook sayfamızı takip edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*