Alternatif Kredi Çekme Yöntemleri

Ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği bazı dönemlerde insanlar anlık ihtiyaçları yüzünden nakit paraya gereksinim duyuyorlar. Bu gibi dönemlerde ihtiyaç duyulan paranın bulunması her zaman sıkıntılı bir süreç olarak karşımıza çıkmıştır. Genelde bankalardan kredi çekerek bu açığın kapatılmaya çalışıldığını bilmekteyiz. Kredi notu değerlendirmesi gibi faktörler yeterli görülmediği takdirde bankalar istenilen krediyi vermekte sıkıntı çıkarırlar. İnsanlar o zaman alternatif nakit arayışları içini girerler. Alternatif kredi çekme yöntemleri arasından biri de telefon faturasına kredi tahsis edilmesini sağlayarak para arayışını sonlandırmaktır. Cep telefonu kullanıcıları istedikleri takdirde kullandıkları faturalı hatlarının üzerine eni bir cihaz satın alarak bunu anlık olarak nakit paraya çevirebilirler. Bu elbette operatörler tarafından kredi olarak tanımlanmaz. Görünürde bir cep telefonu satın alırsınız ve taksitlerini faturanıza yansıtarak aylık taksitler halinde geri ödersiniz. Bu işlem banka üzerinden kredi çekmekten daha basit ve ekonomik bir yol olarak karşımıza çıkıyor.

Bunu da Okumalısın
Kredi İhtiyaçlarınızın Kolay Yoldan Çözümü

Fatura Üzerine Telefon Tanımlanması İşlemi

Cep telefonunuzda kullandığınız hat faturalı bir hat ise eğer bu hat üzerine cep telefonu operatörleri tarafından yeni cihaz tanımlanmaktadır. Satın alınan cihazlar operatör firmasının satmış olduğu markalarla sınırlıdır. Satılan markalar arasından seçim yaparak istediğiniz cihazı kendi adınıza faturalandırarak astın almanız mümkündür. Bu cihazı cep telefonu alım satım yapan yerlerde akit para karşılığında satabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Kredi Almanın Kolaylığı
Alternatif Kredi Çekme Yöntemleri
Alternatif Kredi Çekme Yöntemleri

Faturam Üzerine İstediğim Telefonu Alabilir Miyim?

Cep telefonu operatörleri her bütçeye uygun telefonun satışını yapıyorlar. En ucuz modelden en pahalı modellere kadar bir seçenek imkanınız bulunuyor. Operatör firmaları cep telefonu satışlarını belli kriterleri göz önünde bulundurarak yapıyorlar. Firmaların da bankacılık sisteminde olduğu gibi bir puanlama sistemi bulunuyor. her telefonun belirli bir puan karşılığı var. İstediğiniz cihaz bu puanın üzerinde bir cihaz ise satın alma işlemi yapamıyorsunuz. Puanınızı yüksek tutmak için cep telefonu faturalarınızı gününde ödemeli ve hattınıza kapatma işlemi yapılmamasını sağlamalısınız.

Telefonu Kaç Taksitle Satın Alırım?

Operatör firmaları cep telefonlarını 6 ya da 12 aylık taksitler ile ödenebilecek şekilde satıyorlar. Yasa gereği 3500 TL tutarının üzerinde olan her telefona 12 taksit seçeneği, altında kalanlara ise 6 ay taksit seçeneği uygulanıyor.

Faturaya kredi veren operatörler yazımızı mutlaka okuyun.

Facebook Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*