Kredi İhtiyaçlarınızın Kolay Yoldan Çözümü

Kredi İhtiyaçları nızın Kolay Yoldan Çözümü artık var. Nakit sıkıntısı zaman zaman herkesin başına gelmektedir. Bazı hassas dönemlerde ortaya çıkan anlık ihtiyaçların karşılanması için ekstra nakit gerekebilir. Bu gibi durumların geçiştirilmesi için bankalardan kredi çekilebilir. Yalnız bankacılık kuruluşları çok fazla detay üzerinden araştırma yaptıkları için istenilen kredi miktarı bazen alınamıyor. Kredi çekecek kişinin risk faktörünü göz önünde bulunduran bankalar krediyi ya hiç vermiyorlar ya da yüksek faiz oranlarıyla tahsis ediyorlar. Bu da nakit ihtiyacı olan kişiyi içinden çıkılmaz bir duruma sokuyor. Anında kredi ihtiyacı doğduğunda önemli olan en uygun yöntemi bulmaktır. Ne kadar lazım, kaç ayda ödenecek, ne kadar faizi olacak bu tip durumlar göz önünde bulundurularak kredi çekim işlemi yapılmalıdır. İhtiyaç duyulan paranın bulunabileceği ek yollar da mevcut ve tamamen yasal. Bilindiği üzere GSM operatörleri faturalı hattı olan kişilerin bedeli taksitle faturalarına yansıtılmak kaydıyla cep telefonu satıyorlar. bu telefonu almak, gerçek bedeli üzerinden satmak ve nakit ihtiyacını karşılamak üzerine kurulu bir sistem bulunuyor. İllegal olmayan bir durumun olmadığı ve faturalı bir ürünün bir başkasına satılması durumu.

Bunu da Okumalısın
Kredi Başvurusu Neden İptal Olur?

GSM Operatöründen Yeni Cihaz Nasıl Alınır?

Kredi İhtiyaçları
Kredi İhtiyaçları

Türkiye’de ki GSM operatörlerinin hepsi birbirine benzen yöntemler ile aşağı yukarı aynı marka cihazları satıyorlar. Belirli fiyat aralıklarına sahip olan bu cihazları alabilmek için faturalı hat sahibinin hattına ait bir değerlendirme puanı ulunuyor. Bu puan kişinin hangi fiyat aralığındaki telefonlardan alabileceğini belirliyor. Operatör firmasının abonelik merkezine giderek kasada bu puanı sorgulatmak ve hangi cihazları alabileceğinizi öğrenmek oldukça kolay bir işlem.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı İle SGK Ödeme

Operatörler Yeni Cihazları Kaç Taksitle Satıyorlar?

Operatör firmaları 2018 yıl öncesinde tüm cihazlarını 24 ay taksitle satıyorlardı lakin 2018 ortasında alınan bir kararla tüketicinin korunumu yasasına göre telefonlara iki farklı taksit modeli uygulanmaya başlandı. Satış bedeli üst limiti 3500 TL’ye kadar olan yeni cihazların 6 taksitle, bu rakamın üstündeki fiyata sahip cihazların ise 12 ay taksitle satılması kararlaştırıldı.

Operatör Puanını Yüksek Tutmak İçin Ne Yapılmalı?

Bu puanın yüksek bir seviyede tutulması için yapılması gereken tek şey faturaları gününde
ve gecikme yaşanmadan ödemektir. Ve ayrıca telefonunuza gecikmiş faturanız yüzünden kapatma işlemi de uygulanmaması gereklidir.

 

Facebook Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*