Avea Hattınızla Telefon Kredisi

Avea olarak tanıdığınız Türk Telekom müşterilerine her geçen gün yeni hizmetler sunmaktadır. Bunlardan biride avea kredi olarak bilinmektedir. Müşterilerine iyi hizmetler sunarak çalışmalarına hızlı bir şekilde devam etmektedir. Türk Telekom hattı üzerinden, diğer ismi ile Avea hattınızla hatta kredi başvurusu yapmak mümkündür. Kredi her zaman onaylanabilir ancak sizin ödeme planınız çok önemlidir.

Türk Telekom Kredi

Avea Kredi Nasıl Alınır?

Ülkemizde 40 Milyon üzerinde abonesi bulunan GSM operatörü son derece başarılı bir şirkettir. Türk Telekom firmasının iyi hizmet sunmak adına faturalı hattınıza kredi vermektedir. Bu kredi başvurusu bankaların verdiği kredi ile karıştırılmaması gerekmektedir. Bu yüzden kullanıcılar bu sistemi banka kredisi olarak bilmektedir. Fakat bu sistemin bankalarla bir bağlantısı yoktur. Bu sizin faturalı hattınızın borcunu düzenli olarak ödemenize bağlıdır. Düzenli ödediyseniz hattınız puan kazanmaktadır.

Kredi Prosedürleri

Bu kredi sistemi sadece Türk Telekom bayilerinde bulunmaktadır. Bu sistem bayide bulunan telefon modelleri için geçerli olmaktadır. Cep telefonların da yapılan düzenleme ile taksit sayısı 6 ay ile sınırlandırılmıştır. Kredi çekemeyen ve telefona ihtiyacı olan bireyler Türk Telekom aracılığıyla 36 aya kadar taksitli telefon alma imkanına sahip olmaktadır. Fakat bu krediyi çekmeden önce en az 6 aylık bir faturalı hattınız olmalıdır. Bu faturalı hattınızın gecikmemiş borcu olmalıdır. Bu sayede Türk Telekom bayilerinden puanınıza göre cihaz alabilirsiniz. Bir diğer kredi türü olarak çift cihaz alabilme imkanı sağlamasıdır.

İlginizi Çekebilir  İş bankası Gelir Belgesiz Kredi Verir mi?
Avea kredi
Avea kredi

Taksit ve Ödemeler

BDDK’nın yetkisi ile kredili cihaz satan Türk Telekom, krediye başvuru sonrası cep telefonunuza onay mesajı gelmektedir. Bu onaydan sonra Türk Telekom merkezlerinden imzalayacağınız sözleşme ile cihaz alımı gerçekleştiriyorsunuz. Cihaz bedeli 12,24 ve 36 ay vadeler ile faturalı hattınıza yansıtılmaktadır. Geri ödemeleriniz için bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Fatura ödemenizi nasıl yapıyorsanız, aynı sistemde devam etmektesiniz.

Sadece ödenecek tutar seçtiğiniz GSM paketinin üstüne eklenerek ödenmektedir. Bu sistem örnek olarak aldığınız telefon veya kullandığınız iletişim paketine göre değişmektedir. Türk Telekom hattı ile almış olduğunuz cihaz ödemeleri başka bir hatta taşınamamaktadır. Kampanya süresi boyunca hat taşıma işlemi gerçekleştirildiği takdirde ödeme cezası ile karşılaşmaktasınız.

Facebook Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz

9 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*