Kredinin En Kolay Yolu

İnsanların nakit ihtiyaçları olduğundan sıklıkla kullandıkları yöntem banka veya diğer finans aracılarından kredi çekmek olur. Bu işlemin yerine getirilmesi gereken koşulları, süren işlemleri ve onay alınması için birbirinden farklı detayları bulunur. Acil şekilde telefon almak isteyen veya nakite ihtiyacı ola birisi kredi çekemediğinde ise aklına alternatif yol aramak gelir. Cep telefonuna kredi çekmek kavramı bir süredir insanların bildikleri ama kesin olarak bilmediklerinden dolayı henüz fazla kullanmadıkları bir yoldur. Bunun için konunun yasal, ve yeni bir telefon almak için Kredinin En Kolay Yolu olduğu bilinmelidir. Bu sayede kolaylıkla kredi almanız sağlanır.

İşlem Basamakları

Kredinin En Kolay Yolu
Kredinin En Kolay Yolu

Kredi çekemeyen kişiler veya cep telefonu almak isteyenlerin sahip olması gereken tek şey en az 6 aydır kullandıkları bir faturalı hattır. Faturalı hattın 6 ay kullanılmasının nedeni ise size belli bir tüketici puanı verilmesi istendiğinden dolayı işlemlerinizin takip edilmesidir. Faturalarınızı zamanında ödeyip ödemediğiniz veya ne kadar süredir aynı operatörde olduğunuz gibi konular bir araya getirilerek size özel bir puan ortaya çıkar. Bankaya kredi başvurusu için gittiğinizde bakılan kredi notunuz gibi işlem görür. Ardından puanınıza uygun olan olan aralıkta beğendiğiniz telefonu almanız istenir.

Seçim ve Onay

Belirlenen aralıkta seçeceğiniz telefonun ödemelerini her ay operatörünüze ödediğiniz fatraların üzerine ek olarak ödeyebilirsiniz. Bunun süresi ise ortalama 6-12 ay kadardır. İhtiyacınız olması halinde telefonu kullanabilirsiniz. Nakite ihtiyacınız olduğunda ise telefonu aldıktan sonra hemen nakite çevirebilirsiniz. Bunun için sizi engelleyen herhangi bir durum bulunmaz. Hem yasal hem de güvenilir bir yol olmasından dolayı kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Cep Telefonuna Kredi

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Operatörlerin tamamı hemen hemen tüm model telefonların fatura üzerine satışını yaparlar. Önemli olan operatörler arasında fark olup olmadığıdır. Bunun araştırması yapılmalıdır. Ayrıca telefonu satmak gibi bir fikriniz olması halinde piyasa araştırması yapmanız önerilir. En çok talep gören modellerden bir tanesini satın almış olmanız halinde daha kısa süre içerisinde ve farksız şekilde satabilirsiniz. Bankaya gitmek ve sayısız işlem ile uğraşmak yerine sadece faturalı hat kullanarak bir kaç dakika içerisinde alabileceğiniz bu imkanı değerlendirmelisiniz.

 

Facebook Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*