Faturalı Hatta Cihaz Tanımlama İşlemleri

Teknolojinin gelişmesi ile beraber cep telefonunu gibi akıllı cihazlar hayatımızda daha fazla yer tutmaktadır. Günlük hayat içerisinde gerçekleştirilen birçok işlemin cep telefonu sayesinde yapılabiliyor olması akıllı cihazlara olan ihtiyacı daha da artırmaktadır. Operatörlerde bu ihtiyaçtan yola çıkarak ihtiyacı olan müşterilerine ​​​​​​istedikleri zaman akıllı cihaz alabilmeleri için belirli kolaylıklar ve avantajlar sağlamaktadır. Cihazları alabilmeleri için öncelikle faturalı hatta cihaz tanımlama işlemleri gerçekleşmiş olması gerekmektedir.

Faturalı Hatta Cihaz Tanımlama İşlemleri?

GSM operatörleri müşterilerine belirli koşulları sağlaması karşılığında Turkcell faturalı hatta kredi ile cihaz verebilmektedir. Sağlanan akıllı cihazlar belirli kriterlere sahip olan müşterilere belirli taksitler dahilinde sunulmaktadır. Bu uygulama sayesinde hem operatörler kendilerine daha fazla müşteri çekmekte, hem de kredi çekme gibi yöntemlerle faturalı hatta cihaz tanımlama işlemleri alma imkanı olmayan kullanıcılar istedikleri akıllı cihaza kavuşmaktadır. Kredi başvurularında istenilen bireysel puan ya da diğer kriterleri sağlayamayan kişilere operatörlerin kullanılan hat üzerinden cihaz sağlaması büyük avantaj sağlamaktadır.

Faturaya Kredi

Kimler Yararlanabilir?

Hatta cihaz tanımlanması için müşterilerin operatörün belirlediği kriterlere sahip olması gerekmektedir. Bu özelliğin yanı sıra operatörler müşterilerinden almak istedikleri cihazların modeli ve fiyatına bağlı olarak farklı ek özelliklerde isteyebilmektedir. İstenilen özelliklerin başında müşterilerin operatörün hattını belirli bir süredir kullanıyor olması gelmektedir. Buna bağlı olarak müşterinin oluşmuş puan durumu da göz önünde bulundurulmaktadır. Kullanım sağlanan süre içerisinde faturaların düzenli bir şekilde ödeniyor olması da istenmektedir. Hatta cihaz tanımlatmak için başvurulduğu sırada ödenmemiş faturanın olmaması da başvuru sırasında avantaj sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir  Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Faturalı hatta cihaz tanımlama işlemleri

Tüm bunların yanı sıra başvuru yapacak müşterinin kimlik numarası ile adına kayıtlı olan hatlarla alakalı sözleşmeyi ihlal etmekten doğan fes etme durumunun bulunmaması da gerekmektedir. Ayrıca müşterinin daha önceden almış olduğu cihazlara bağlı taahhütünün iptal edilmesinden doğan borcunun bulunmaması da kriterler arasında yer almaktadır.

Başvuru Süreci ve Taksitlendirme

Operatör müşterinin istediği cihaza bağlı olarak kriterlerini değerlendirmekte ve sisteme başvurusunu girmektedir. Başvurunun olumlu sonuçlanmasından sonra müşteriler gerekli taahhüt evraklarını imzalamaktadır. Sonrasında ise cihazlarını 6 ile 12 taksit arasında hatlarına tanımlanmış şekilde alabilmektedir. Hatta tanımlanan cihazın tutarı yapılan taksit oranında aylığa bölünerek müşterinin faturasını yansıtılmaktadır. Faturaların zamanında ve aksatılmadan ödenmesi sonrasında aynı haktan yararlanmak konusunda faydalı olmaktadır.

Facebook Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*