Kredi Başvurusu Neden İptal Olur?

Zaman içerisinde farklı amaçlar için nakit paraya ihtiyaç duyan kişiler bu parayı tahsis etmek için bankalara kredi başvurusu yaparlar. Bu kredi talebinin onaylanması için bazı şartları taşıması gereken bu kişilerin daha önce bankalar ile bazı sorunlar yaşamaları ve bu nedenle kredi notlarının düşmesi sonucu bankalar kişinin kredi talebini iptal ederler. Bu talebin iptal edilme nedenlerinden bir diğeri de kişinin kredi çekme şartlarını taşımamasıdır. Bankalar kredi başvurusu yapan kişilerden bazı evraklar isterler. Bu evraklar eksik olarak bankaya teslim edilmesi veya bazı belgelerin sahte olması da kredi taleplerinin iptali için geçerli sebepler arasındadır. Peki, Kredi Başvurusu Neden İptal Olur?

Kredi Çekme Durumumu Nasıl Düzeltebilirim?

Kredi Başvurusu Neden İptal Olur?
Kredi Başvurusu Neden İptal Olur?

Bankalar kredi verecekleri kişilere güvenmek isterler. Bu nedenle bankaların kredi taleplerinde istedikleri evrakların en ufak ayrıntısına kadar eksiksiz teslim edilmesi gerekir. Bunun dışında bankalar müşterilerinin kredi kartlarını yatırma düzenlerine göre onlara kredi puanı verirler. 1-1900 arası değişen bu puanı düşük olan kişi zaman içerisinde bankaya ödemelerinin düzelttiği takdirde kredi puanı da otomatik olarak artacak ve bankadan kredi alma durumu daha kolay hale gelecektir.

Kredi Türleri Nelerdir?

Herkesin farklı ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte birçok kredi türünün olduğu banka sektöründe en fazla talep edilenler taşıt, ihtiyaç ve konut kredileridir. Bu kredilerden konut kredisi için sadece kredi puanının düşük olması yeterli olmayıp kişinin maaşının da bu kredi çekmek için uygun olması gerekir. Her biri için farklı taksit seçeneklerinin bulunduğu bu kredi türleri için bankalara teslim edilecek evraklar ve kişilerde aranılan şartlar kişilerin hangi işi yaptıklarına göre de değişmektedir.

İlginizi Çekebilir  Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler

Kredi Taksit Seçenekleri ve Faiz Oranları

Kişilerin kısa süreli para ihtiyacını karşılamada çok etkili olan kredilerdir. Bu krediler bankalar tarafından bazı faiz oranları ile müşterilere sunulur. Taksitler ile müşterilerin bankalara faizi ile birlikte geri ödediği bu sistemde taşıt ve ihtiyaç kredilerinde taksit seçeneği maksimum 60 Aydır. Bu sayı konut kredilerinde 360 aya kadar ulaşmaktadır. Taksit sayısı arttıkça ödenecek miktarında arttığı bu sistemde krediyi ödeme yapılması mümkün olan en kısa taksit sayısında bitirmeleri önerilmektedir.

Cep telefonuna anında kredi başvurusu nasıl yapılır?

Facebook Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*