Faturalı Hat Puanı

Son yıllarda cep telefonu kullanıcılarının büyük bir bölümü akıllı cep telefonu modellerini kullanmaya başlamıştır. Zamanla cep telefonunu değiştirmek isteyen kişiler birikmiş paraları olmadığında banka kredisi çekerek istedikleri telefonları satın alabiliyorlardı. Cep telefonlarına getirilen taksit sınırlaması kullanıcıların işini biraz zorlaştırmıştır. Ancak operatör kullanıcının faturalı hattına puan sistemi uygulamaya başladı ve müşterinin faturalı hattında biriken puan durumuna göre geri ödemeli cep telefonu vermeye başladı. Kullanıcılar faturalı hatlarındaki puanları öğrenebilir ve alabileceği telefon seçeneklerini değerlendirebilir. Faturalı hat puanı oldukça önemli bir konudur.

Faturaya Kredi

Faturalı Hat Puan Hesaplaması

Turkcell faturalı hatta kredi uygulamasında, puan hesaplaması için abonelik yaşına, fatura ödeme düzenine, ödenen fatura tutar miktarlarına, mevcut borç durumunuza dikkat etmektedir. Operatöre ait faturalı hattınızın kredi puanını öğrenebilmek için en yakın abone merkezlerine gidebilir veya müşteri hizmetlerini kendiniz telefon ile arayarak sorgulatabilirsiniz. Faturalı hat kredi puanı hesaplamasında öncelikle son 6 aylık dönemde yapmış olduğunuz fatura ödemelerinize bakılmaktadır. Faturalarınızı düzenli değil gecikmeli yatırmışsanız puanınız düşük olacaktır.

Faturalı Hat Puanı

Nasıl Telefon Alabilirim?

Operatörün sunmuş olduğu kredi puanına göre telefon satışlarından faydalanabilmeniz için öncelikle hattınızın faturalı olması gerekir, faturasız hatlara kredi puanı uygulaması yapılmadığı için geri ödeme sistemine dahil edilmiş telefonlardan satın alamazsınız. Faturalı hattınızda birikmiş olan kredi puanları değerlendirilirken her 1 puan 1 TL değerinde hesaplanmaktadır. Operatörün belirlediği puan aralıklarına göre size alabileceğiniz telefon seçenekleri sunulur ve siz sunulan cep telefonu modellerinden birisini seçerek 6 ile 12 ay geri ödeme sisteminde sahip olabilirsiniz. Yüksek bütçeli bir faturalı hat kullanıyorsanız puanınız daha yüksek olacak ve alacağınız telefonun değeri de yükselebilecektir.

İlginizi Çekebilir  Acil Para Bulmanın Basit Yolları

Puan Yükseltmek

Kullanmış olduğunuz faturalı hattınızda birikmiş olan kredi puanını bir anda yükseltme diye bir şey söz konusu değildir. Çünkü faturalı hatlara özel olarak tanımlanan kredi puanı, aylık ödemiş olduğunuz düzenli faturalar sayesinde birikmektedir. Önceden planlama yaparak bu sistemden faydalanmayı düşünmüşseniz, faturalı hat kullanmaya başladığınızda ödediğiniz aylık fatura miktarını yüksek tutmalı ve yüksek bütçeli hatlar kullanmış olmanız gerekir. Operatör puanınızı abonelik yaşınıza göre hesaplayacağı için belirli bir süre faturalı hat kullanmış olmanız gereklidir.

Facebook Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz

8 yorum

  1. 2 adet faturali hat kullanıyorum biri 3 aylik biri 2 aylik toplam 90 lira ödüyorum. Vodafone bayiligine puanimi sorduğumda puaniniz yok dediler yeni hat olduğu icin mi gözükmüyor puan yardımcı olursanız sevinirim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*