Faturalı Hatlara Kredi Almanın Yolları

faturalı hatlara kredi alma
faturalı hatlara kredi alma

Krediye ihtiyaç duymak ve bunun için bankaya başvurmak en sık karşılaşılan çözümlerin başında gelir. Bundan dolayı da bazı sıkıntılar yaşanabilir. Süreçlerin uzaması, şartların yerine getirilmesi ve onay alınması gibi durumlar gerekebilir. Bunların yaşanmaması ve işlemlerin daha kısa sürmesi adına alternatif bir yol bulmak daha uygun olacaktır. Faturalı hattınızın olması bu işlemlerin bir kaç dakika içerisinde tamamlanmasına ve sorunlarınızın giderilmesine imkan sağlayacaktır. Böylelikle faturalı hatlara kredi alma imkanının ne olduğunu da anlamanız sağlanır. Oldukça pratik bir yol olmasına karşılık konu hakkında net bilgi sahibi olan sayısı az olduğundan dolayı çok bilinmez. Bunun için detaylara hakim olmak gerekir.

Sistemin Özü Nedir?

faturalı hatlara kredi alma
faturalı hatlara kredi alma

Bir telefona veya krediye ihtiyacınız olması halinde en az 6 aydır faturalı bir telefon hattı kullanıyor olmanız gerekir. Bunun istenmesinin nedeni ise operatörlerin sizin kullanımınızdan ve fatura ödemelerinizden hareketle bir puan oluşturmak istemesidir. Böylelikle bankadan kredi çekerken sorgulanan kredi puanınız gibi tüketici olarak operatör tarafından elde ettiğiniz puanınız da sorgulanır. Bu puan aralığında belirlenen telefonlar arasından seçim yapmanız istenir. Bu şekilde alabileceğiniz telefonun mali değeri de belirlenmiş olacaktır.

Nasıl Alınır?

Ardından gelen basamak ise belirlenen aralıktaki telefonu seçmenizdir. Telefonu almanız ve işlemlerin bitmesi bir kaç dakika sürecektir. Operatör imzalarınızı aldıktan sonra hemen işlemlerinizi tamamlar. Faturanızın üzerine eşit şekilde bölünen telefon bedelleri taksit gibi yansıtılır. Böylelikle faturalarınızı öderken bir taraftan da kredinizi ödemiş olursunuz. Aldığınız telefonu kullanmak istediğinizde bunu da seçebilirsiniz. Nakit olmasını istediğinizde yapmanız gereken telefonu satmaktır. Bunu engelleyen herhangi bir engel ve yasal durum bulunmaz.

İlginizi Çekebilir  Faturalı Hat Puanı

Detaylar Nelerdir?

Taksitlendirme işlemi ortalama 6-12 ay bandında olacaktır. Buna göre taksit seçenekleri ve ödemeler arasındaki durumu kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca telefonu kullanmak istemediğiniz durumda yapılması gereken ise piyasada daha çok talep gören bir model seçmek olmalıdır. Bu sayede daha kısa sürede satışının yapılması söz konusu olur. Bu yolu kullanarak oldukça pratik ve kısa süreli olacak şekilde ihtiyacınızın sadece faturalı hat üzerinden giderilmesi sağlanabilir.

Kredi almanız için şartlar nelerdir?

Facebook sayfamızı takip edin.

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*