Fatura Üzerine Kredi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Telefon hattına kredi
Telefon hattına kredi

Fatura Üzerine Kredi çekmek için en sık başvurulan yolların başında Operatör Bayileri gelir. En çok kredi seçeneği bulunan finansal kurum olmalarından dolayı kredi vermek için birbirinden farklı şartların yerine getirilmesini zorunlu tutarlar. Bu kriterler ile uğraşmak istemeyen veya zaten bu şartlara sahip olmayan kişiler için alternatif bir yol olması açısından faturalı hatta sahip olanların kredi temin edebilmesi oldukça kolay bir yol olarak önerilebilir. Operatör bu konuda telefon seçeneklerinin çokluğu ile dikkat çeken operatörlerden bir tanesidir. Avea faturalı hatta kredi almak için bazı küçük detayları bilmek gerekir. Peki, Fatura Üzerine Kredi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir?

Nasıl Fatura Üzerine Kredi Alınır?

Fatura Üzerine Kredi
Fatura Üzerine Kredi

Faturalı hattınızın olması ve en az 6 aydır kullanıyor olunması size bir takım puanların tanımlanması anlamına gelir. Sahip olduğunuz faturalı hattın ödemelerini düzenli yapıp yapmadığınız veya ne kadar süredir operatörün müşterisi olduğunuza bağlı olarak bir tüketici puanınız belirlenir. Bankaya gittiğinizde kredi çekme talebiniz olması durumunda kredi notunuza bakılması gibi düşünmek daha kolay anlaşılmasına neden olacaktır. Bu puana bakılarak hangi sınıftan veya aralıktan hattınıza telefon tanımlanacağına dair bir aralık belirlenir.

Faturaya Kredi

Fatura Üzerine Kredi yi Nakite Çevirme Nedir?

Bu aralıkta alabileceğiniz telefonlar arasından ihtiyacınız olması halinde telefonu alabilir ve kullanabilirsiniz. Nakit olarak paraya ihtiyacınız olması gibi bir durum oluştuğunda ise telefonu aldıktan telefonu nakde çevirebilmek için herhangi bir yasal engeliniz bulunmaz. Bu şekilde hattınıza aylık olarak fatura bedeline eklenen telefon cihazının bedeli ile birlikte bir ödeme planı gerçekleştirilir. Bu plan ortalama 6 veya 12 ay olacak şekilde belirlenir. Bu süre zarfında aldığınız telefon veya ihtiyacınızın olması halinde kredinin taksitlerini taksitler ile ödeme şansı bulursunuz. Banka ile uğraşmak da gerekmeyecektir.

İlginizi Çekebilir  Faturanızın Kredi Çekmesi

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu şekilde operatör aracılığı ile kredi temin etmek istediğinizde yapmanız gereken temelde hangi telefonu seçeceğinize karar vermektir. Çünkü hemen nakite çevirme fikrinizin olması durumunda piyasa araştırması yapmak ve en kolay satılan modeller üzerine odaklanmak gerekir. Ek olarak fiyatların sizin istediğiniz aralıkta ve puan durumunuza uyacak şekilde olması da gerekeceğinden araştırma yapılmadan karar verilmemelidir.

Facebook Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz

 

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*