Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

yaoı kredi müşteri temsilcisi

Yapı Kredi Bankası’nın, vermiş olduğu ayrıcalıklı hizmetleri özetleyen “Burası Yapı Kredi” – Fark Burada ve Hizmette Sınır Yoktur” şeklinde sloganları bulunmaktadır. Hizmette sınır tanımayan Yapı Kredi Bankası’nın müşterileri, yapmak istedikleri tüm bankacılık işlemlerini, şubeye gitmeye gerek kalmadan bulundukları yerden Müşteri Hizmetlerini arayarak, İnternet Bankacılığını kullanarak veya Mobil Şube ile gerçekleştirebilmektedir. Yapı Kredi Bankası müşterileri 7 gün /24 saat iletişim sağlayabildikleri Yapı Kredi müşteri hizmetleri hattı olan 444 0444 veya 0850 222 0 444 numaralarını arayarak birçok işlemi, şubelerdeki gibi gerçekleştirebilmektedir.

Müşteriler tarafından, sistemde kayıtlı olan GSM numaralarından yapı kredi müşteri hizmetleri arandığı takdirde, bankanın tanımlamaları sayesinde hiç zaman kaybetmeden direkt olarak temsilciye bağlanma imkanı bulunur. Bankaya kayıtlı olan GSM hattı haricinde bir numaradan Yapı Kredi müşteri hizmetleri araması yapan müşteriler ise, T.C. Kimlik numaralarını veya banka kartı, kredi kartı numaralarından birini tuşlayarak, gerekli yönlendirmeler sayesinde ilgili menülere ulaşabilmektedir. Hızlı bir şekilde doğrudan müşteri temsilcisine ulaşmak isteyen müşteriler ise, T.C. Kimlik No veya kart numarasını tuşladıktan hemen sonra, 2 ve 0 rakamlarını tuşlayarak yetkili temsilciye bağlanabilmektedir.

Faturaya Kredi

Ayrıca, 0850 222 0 444 numaralı yapı kredi müşteri hizmetleri hattını arayan banka müşterileri, Sesli Yanıt sistemini kullandıkları takdirde, işlemlerini oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabileceklerdir. Yapı Kredi Bankasından şubesiz herhangi bir işlem yapmak isteyen kişiler, 444 0 444 Müşteri Hizmetlerini arayarak, İnternet Bankacılığı Online İşlem menülerini kullanarak ya da Mobil Şube üzerinden her türlü bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı açısından, internet erişiminin bulunduğu her yer müşteriler için bir banka şubesi yerine geçmektedir. Şubeye gitmeden hesaplarınızı, kredi kartlarınızı kontrol edebilir, yatırım işlemleri yapabilir, ödeme ve daha birçok konuda işlem yapabilirsiniz. Para yatırma ve çekme haricindeki her işlem evinizin rahatlığında gerçekleştirilebilmektedir.

Yapı Kredi Mobil Şube

Akıllı telefonlara yüklenen Yapı Kredi Mobil Uygulaması sayesinde, hesap işlemleri, kredi kartı işlemleri, para transferleri, ödemeler, kredi başvuruları ve daha birçok işlemin şubeye gitmeden gerçekleştirildiği Mobil Şube, müşterilerin güvenliğini en üst noktaya taşımak için, Akıllı SMS, Akıllı Cep ve Mobil İmza gibi önemli alternatifler sunmaktadır.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri İle Hangi İşlemler Yapılabilir?

Yapı Kredi Bankası ile tüm bankacılık hizmetleri müşterilerine sadece bir telefon kadar uzak. 444 0 444 veya 0850 222 0 444 tuşlanarak yapı kredi müşteri hizmetleri menülerine ulaşan ve müşteri temsilcisine bağlanan kişiler, hesapları hakkında bilgi alabilir, kredi kartı işlemleri yapabilir, para transferi sağlayabilir, başvuru ve iptal işlemleri yapabilir. Ayrıca müşteriler, hesaplarına veya kartlarına ilişkin kayıp, çalıntı, şüpheli işlem gibi durumlarda, direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanarak bu konuda güvenlik sağlanması için talepte bulunabilir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Kapsamında Sesli Yanıt Sistemi Kolaylığı

Bankaya ait olan, 0850 222 0 444 numaralı hat arandığında, yapı kredi müşteri hizmetleri kapsamında uygulanan Bireysel Telefon Bankacılığı Sesli Yanıt Sistemini kendilerine göre kişiselleştirebilen banka müşterileri, gerekli tanımlamaları yaptıkları takdirde, bir sonraki aramalarında çok daha kolay bir şekilde menülere ulaşarak, işlemlerini hızlı bir biçimde gerçekleştirebilmektedir.

İlginizi Çekebilir  En İyi Kripto Borsaları

Yapı Kredi Bankası Müşterisi Olmayanlar İçin Düzenlenmiş Sesli Yanıt Sistemi Menüleri

Sesli yanıt sistemi ile düzenlenen özel menüler sayesinde, yapı kredi müşteri hizmetleri hattını arayan ve banka müşterisi olmayan kişiler de çeşitli işlemleri kolayca yapabilmektedir. Yapı Kredi Banka’na ait kampanyalar, döviz alım satımı, kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu ve diğer ürün ve hizmetler hakkında bilgi almak isteyenler hemen telefonu eline almalıdır. Ve işlem yapmak isteyen kişilerin, sesli yanıt sistemini kullanarak kolayca işlem yapabilmesi için, yapı kredi müşteri hizmetleri hattını (0 850 222 0 444 ) aramaları yeterli olmaktadır.

Yapı kredi müşteri temsilcisi

Yapı Kredi Tek Şifre Kullanımı

Yapı Kredi Bankası bünyesinde yapılacak her işlem için ayrı ayrı şifre edinmeye gerek yoktur. Çeşitli kanallardan yapılacak olan tüm işlemler için belirlenen tek bir şifre sayesine kolay ve hızlı bir şekilde sonuç almak mümkün olmaktadır. Bankanın web sitesinde yer alan Online İşlem Merkezi, cep telefonlarına indirilen uygulama ile kullanılan Mobil Şube veya 444 0 444 Çağrı Merkezini arayarak, yapı kredi müşteri hizmetleri ile yapılacak tüm işlemler için Tek şifre uygulaması kullanılabilmektedir. Tek Şifre almak için yapılması gereken şey, Bireysel İnternet Şubesi üzerinden sırasıyla; Ayarlarım, Güvenlik Ayarları, İnternet/Mobil Şube Müşteri İletişim Merkezi Giriş adımlarını takip ederek, yapılan yönlendirmeler sayesinde şifreyi oluşturmaktır. Tek Şifre oluşturulduktan sonra yapı kredi müşteri hizmetleri üzerinden, Online İşlem Merkezi üzerinden veya Mobil Şube üzerinden tüm işlemler kolaylıkla yapılmaktadır.

Yapı Kredi Akıllı Telefon Bankacılığı

Bankanın geliştirmiş olduğu bu özel uygulama sayesinde, 444 0 444 veya 0 850 222 0 444 yapı kredi müşteri hizmetleri hattını arayan müşterilerin, hangi sebeple bankaya ulaştığı sistem tarafından tahmin edilerek, gerekli yönlendirmeler en hızlı şekilde yapılmaktadır. Örneğin, herhangi bir menüyü kullanırken kişisel şifrelerden birini üst üste yanlış olarak tuşlayan ve sonrasında bloke durumuyla karşılaşan müşteriler, direkt olarak bloke kaldırmayla ilgilenen birimlere yönlendirilecektir. Böylelikle yapılacak işlem için, zaman kaybetmeden ve güvenli bir şekilde menülere ulaşmak kolaylaşacaktır.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Yurt Dışından Ulaşmak

Türkiye genelinden direkt olarak 444 0 444 veya 0 850 222 0 444 numaraları tuşlanarak ulaşılan yapı kredi müşteri hizmetleri hattına, yurt dışından yapılan aramalarda numaraların önüne, (+90) eklenerek ulaşılabilmektedir. Yurt dışından yapı kredi müşteri hizmetleri hattını aramak isteyen kişiler, +90 444 0 444 veya +90 0 850 222 0 444 şeklinde arama yapmalıdır.

Yapı Kredi Bankası Kanallarından Yapılacak Olan İşlemler İçin Güvenlik Önerileri

Yapı Kredi Bankası müşterilerinin güvenliğini en yüksek düzeyde sağlamak için çok çeşitli önlemler almaktadır ancak, kişilere ait bir takım güvenlik eksiklikleri nedeniyle güvenlik açıkları oluşmaması için, müşteriler tarafından da bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Banka, müşterilerinin İnternet Şubesi ve Mobil Şube girişlerinde “Tek Kullanımlık Şifre” teknolojisini kullanıma sunmuştur. Bu uygulama sayesinde her bir işlemde müşterilerin cep telefonlarına ayrı ayrı şifreler gönderilmektedir. Bu şifreler banka çalışanları tarafından da kesinlikle istenmemektedir ve yapı kredi müşteri hizmetleri hattını arayarak işlem yapan kişilerin de, kesinlikle müşteri temsilcisiyle şifrelerini paylaşmamaları gerektiği belirtilmektedir. Ayrıca herhangi bir işlem için yapı kredi müşteri hizmetleri arandığında, müşteri temsilcileri kişilere ait olan Anne Kızlık Soyadı gibi bilgilerin tamamını istememektedir. Müşteriler de kesinlikle bu bilginin tamamını temsilcilerle paylaşmamalıdır.

İlginizi Çekebilir  Yapısal Reform Nedir? Nasıl Yapılır?

Bankanın belirtmiş olduğu güvenlik önerilerinin ilk 5 i şunlardır;

 1. Antivirüs Programı Kullanımı: İnterneti en güvenli şekilde kullanmak için iyi ve güçlü bir virüs programına sahip olmak gerekir.
 2. Firewall Programı Kullanımı: Bilgisayarlarda ağ trafiğini denetlemeye yarayan bu program sayesine bilgisayarlara yönelik virüs ve benzeri kötü amaçlı yazılımlar engellenebilir.
 3. E- Postalar İçin Güvenlik Önlemleri: Tanınmayan kişilerden ve tanınmayan adreslerden gelen elektronik postaların açılması büyük bir risk oluşturmaktadır. Bu sebeple tanınmayan e-postalar kesinlikle açılmamalıdır.
 4. İşletim Sistemi Güncellemeleri: Her geçen gün yenilenen virüs ve casus yazılımlar nedeniyle işletim sistemlerinin güncel tutularak olası tüm tehditlere karşı korunması gerekmektedir. Günlük bankacılık işlemlerini bilgisayarlarından gerçekleştiren kişiler için kötü amaçlı yazılım ve virüsler büyük bir güvenlik açığı meydana getirir.
 5. Bankacılık İşlemlerinde Kullanılan Bilgisayarın Fiziksel Güvenliği: İşlem yaparken etrafta tanımadığınız kişilerin olmamasına özen gösterilmelidir. Herhangi bir bağlantı kesilmesi durumunda veya e-şubelerden çıkış yapılacağında muhakkak güvenli çıkış yapılması ve ekranın tamamen kapatılması gerekmektedir.

Diğer 5 Önlemde çok önemlidir;

 1. Tüm işlemler İçin Kurallara Uygun Şifre Belirlemek: Herhangi bir işlem yaparken kullanılacak olan şifreler doğum tarihi gibi kolayca tahmin edilebilecek nitelikte olmamalıdır. Ayrıca şifre belirlerken gerekli olan büyük harf, küçük harf uygulamasına dikkat edilerek, ardışık sayılardan oluşan bir şifre belirlenmemelidir. Belirli aralıklarla şifre değiştirmek güvenliği artırmaktadır.
 2. Tüm Yüksek Güvenlikli Tanımlama Şifrelerinin Kullanımı: Bankanın sunmuş olduğu Akıllı Şifre hizmeti oldukça güven sağlayan bir sitemdir. Akıllı cep, Akıllı SMS seçenekleri bulunan bu ürün müşteriler tarafından kullanıldığında korunma düzeyi artmaktadır. Ayrıca, Turkcell tarafından sunulan Mobil İmza uygulaması da, ıslak imza niteliğinde bir güvenlik sağlamaktadır. Mobil İmza edinen müşteriler, internet bankacılığı uygulamalarında rahatça kullanabilmektedirler.
 3. İşlemlerde sanal Klavye Kullanımı: İnternet üzerinden müşteri bilgilerini ele geçirmek isteyen casuslar, klavyeden yapılan tuşlamaları ve hareketleri kaydederek işlem yapabilmektedirler. Bu durumları engellemek için sanal klavye kullanmak, çok daha güvenli bir ortam sunmaktadır.
 4. Kişisel Güvenlik Ayarları Kullanımı: Bankanın sunmuş olduğu hizmetler arasında, tamamen kişiye özel olarak belirlenebilen özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerle ilgili yapılan düzenlemeler ve ayarlamalar sayesinde güvenlik sağlanabilir.
 5. Genel Kullanım Kuralları Hakkında Bilgi Edinmek: Müşteriler bankanın yayınlamış olduğu Genel Kullanım Kuralları hakkında bilgi sahibi olup, gerekli uygulamaları yaptıklarında güvenlik daha da artmış olacaktır.
İlginizi Çekebilir  Faturalı Hattınızın Kredisi Var

Tüm bunlara ek olarak müşteriler, kendilerine ait olmayan bir işlem ile karşılaştıklarında, şifrelerinin yabancılar tarafından öğrenildiğini düşündüğünde mutlaka müşteri hizmetleri aranmalıdır. Yetkisiz bir işlem yapıldığı konusunda şüphe duyduklarında mutlaka 444 0 444 veya 0850 222 0 444 yapı kredi müşteri hizmetleri hattını arayıp, 4 ve 1 numaralarını tuşlayarak Yapı Kredi Bankası İnternet Destek Hattı ile görüşebilmektedir. Bu hat üzerinden en kısa sürede gerekli önlemler alınarak güvenlik konusunda gerekli destek sağlanmaktadır. Ayrıca; kredi kartı, banka kartı kayıpları ve çalıntı durumlarında da, yetkisiz kişilerin kartları kullanmasını önlemek amacıyla, 444 0 444 yapı kredi müşteri hizmetleri hattını aramak, en kısa sürede kapatılmasını ve müşteriye özel düzenlenmiş yeni bir kart gönderilmesini sağlamaktadır.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri İletişim Menüsü

444 0 444 yapı kredi müşteri hizmetleri hattı arandığında yapılacak olan işlemlere ait tuşlama bilgileri şöyledir;

 • İngilizce dili için; (9)
 • Kayıp ve çalıntı bildirimleri için; (0)
 • Kredi kartına ait tüm işlemler için; (1)
 • Tüm bankacılık işlemleri için; (2)
 • Şifre işlemleri için; (3)
 • İnternet veya mobil bankacılık işlemleri için; (4)
 • Ürün ve hizmet başvurusu veya başvurular hakkında bilgi almak için; (5)
 • Yapı Kredi Seyahat Hattı ve diğer etkinlikler için; (6)
 • Beni tanı işlemleri için; (7)
 • Ön ödemeli kart işlemleri için ise; (8) tuşlamak gerekmektedir.

Bu tuşlamalar sayesinde yapı kredi müşteri hizmetleri üzerinden yapılacak işlemler ivedilikle gerçekleşmektedir. Acil durumlarda direkt olarak temsilciye ulaşmak için (0) tuşlanmalıdır.

Yapı Kredi Bankası Hakkında

1944 yılında Kazım Taşkent tarafından kurulmuş, Türk vatandaşlarının en uygun şartlarda konut sahibi olmalarını kolaylaştırmak hedefiyle yola çıkmış olan Türkiye’nin ilk özel bankasıdır. O dönemdeki Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Koç, Genel Müdür de Hüseyin Faik Açıkalın’dır. Yapı Kredi Bankası, kültür-sanat faaliyetlerine vermiş olduğu destek ve hizmetlerindeki kalitesi sebebiyle adından çok söz ettiren, yüksek müşteri potansiyeline sahip, köklü bir bankadır. Bankanın %51 hissesi Koç Grubuna ait olmakla birlikte, İtalya merkezli bir finans kurumu olan UniCredit ile ortaklığı bulunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası’nın Ortaklık Yapısı

Yapı Kredi Bankası büyümesini en iyi şekilde sürdürebilmek ve daha iyi hizmetler sunmak adına güçlü bir ortaklık sağlamıştır. Bu ortaklık %51’e, % 49 hisse ile Koç Grubu ile UniCredit Grubu arasındadır. Koç Grubu, Türkiye’nin en büyük şirketler grubudur. UniCredit Grubu ise, Avrupa bankacılık sisteminde önemli bir konumda bulunan İtalya merkezli bir kurumdur.

Facebook sayfamızı takip edin.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*