Telefon Hattına Kredi

Telefon hattına kredi
Telefon hattına kredi

Telefon hattına kredi, Cep telefonu alımlarında yeni bir sistem oluşturuldu. Bu sistemle cep telefonu satın almak için kredi çekmek veya nakit ödeme yapmak gerekmiyor. Kişiler kullandıkları cep telefonu operatörü veya internet hattı üzerinden telefon alabiliyor. Bu işlem için kişilerin bir operatöre bağlı olan faturalı hattı olması yeterli oluyor. Bu sistemle bankalardan kredi çekemek istemeyen kişiler telefon operatörü veya internet hattına telefon alarak yeni cihazlarına kavuşmuş oluyorlar. Bu olay örgüsü faturalı hatta telefon alımı konusunun gerçekleşmesinden sonra olmaktadır. Sistem gerçekten telefon alıp kullanmak isteyenler için de cazip bir fırsat oluyor. Operatörlerde satışa sunulan telefonlar tarifeniz üzerinden taksitlendiriliyor ve aylık faturanıza yansıyor. Bu işlem için 6 ya da 12 taksit imkanından yararlanabiliyorsunuz.

Faturaya Kredi

Telefon Hattına Kredi Nasıl ve Nereden Alınır?

Operatör üzerinden telefon satın alabilmek için bazı operatörlerde 6 aylık abonelik şartı gerekiyor. Bazılarıysa cep telefonunun bir aylık faturasının düzenli ödenmesini yeterli kabul ediyor. Kişilerin düzenli ödedikleri tüm faturalar puan toplamalarını sağlıyor. Operatör üzerinden telefon satın alabilmek için bu puanların alınmak istenilen telefon için yeterli olması durumunda 10 dakikalık bir işlem sonrasında telefon alma işlemi gerçekleşiyor.

Faturalı hatta telefon almak için telefon numarasının ait olduğu operatörün bürolarına veya cep merkezlerine başvuru yapılıyor. Başvuru sırasında kimlik numarası ve cep telefonu numarası gerekiyor.

İlginizi Çekebilir  Avea Hattınızla Telefon Kredisi

6 Veya 12 Ay Taksitle Telefon Alımı

Tüm operatörlerde Telefon hattına kredi ile 6 veya 12 aylık telefon alımı mümkün oluyor. Cep telefonu numarasına operatörün sistemleri üzerinden sorgulaması yapıldığında kişinin fatura ödeme performansına yönelik olarak hesaplanan puan çıkıyor. Şayet bu puan sizin telefon almanız için yeterli olabiliyorsa istediğiniz telefonu 6 veya 12 ay taksitle geri ödemeli olarak satın alabiliyorsunuz. Cep merkezlerinde puanınıza göre alabileceğiniz cep telefon marka ve modelleri de sizlerle paylaşılıyor. Telefonun tarifenize uygun olmaması durumunda tarife değişiklik işlemi yapılabiliyor.

Almış olduğunuz telefonun taksitleri kullanmış olduğunuz cep telefonu faturasına yansıyor. Telefon, sözleşme imzalanması ve fatura kesim işleminden sonra sizlere teslim ediliyor. Kısa süren bu işlem sonrasında isterseniz kutulu bir şekilde size teslim edilen telefonu kullanabiliyor, telefon hattına kredi sistemi ile yeni cihazına kavuşmuş oluyorsunuz.

Facebook Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*