Faturalı Hatta Kredi Sistemi Güvenilir Mi?

Faturalı Hatta Kredi
Faturalı Hatta Kredi

  Başvuru Formu

  Gönder

  Hakkımızda

  Faturalı Hatta Kredi ; faturalı hat sahiplerine 1.000 TL ila 7.500 TL arasında olan ve aynı gün içerisinde, hat üzerine kredi yöntemi ile kredi çıkartılarak yeni bir telefon alınması için finansman sağlanmasıdır.

  Faturaya Kredi

  Nakit ihtiyacı söz konusu olduğunda kredi çekmek konusunda güvenilir noktalardan yararlanmak son derece önemli bir hal almaktadır. Aksi durumda insanlar çok ciddi mağduriyetlerle karşı karşıya kalabilmektedir.

  Faturalı Hatta Kredi İmkanı

  Acil olarak ihtiyaç duyduğunuz krediyi çekmek için bankalardan yararlanamadığınız durumlarda karşılaşmış olduğunuz bu güçlüğü fırsata dönüştürebilirsiniz. Kredi ödemelerinde zorluk çekmemek amacıyla kurulmuş yeni bir yöntem olmak suretiyle karşımıza faturalı hatta kredi çıkartma yöntemi gelişti. Turkcell Vodafone ve Türk Telekom’un, hatlara ek olarak gelecek taksitler ile cihaz alınıp satılması şeklinde ortaya çıkan faturalı hat üzerinden nasıl kredileri vardır.

  Bunun üzerine medyadan gelen; Peki, faturalı hat üzerinden nasıl kredi kullanılır? Sorusuyla karşılaşmamak mümkün değildir. Faturalı hat üzerine kredi kullanımını gerçekleştirebilmeniz için kullanmakta olduğunuz faturalı hattınız üzerinden size mobil cihaz kampanyasından faydalanarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonunu GSM faturanıza ek olarak satmakta ve cep telefonu ücretini size elde verme işlemini gerçekleştirmektedir. Bu yöntem ile kredi geri ödemesinde zorluk çekilmemektedir.

  Kredi ihtiyacınız söz konusu olduğunda bu konuyla alakalı olarak verilebilecek örnek; 5.000 TL’ye faturanıza ek olarak satın almış olduğunuz iphone 7 plus marka cep telefonunu bayi, faturalı hat sahibinden 4.500 TL değerinde elden satın alma işlemi gerçekleştiriyor. Sonrasında ise hat sahibine 4.500 TL verme işlemi gerçekleştiriyor.

  Daha sonra kalan 500 TL tutarındaki parada bayiinin aracılık karı olarak fatura sahibine belirtiliyor. Bunun sonucunda ise krediyi kullanan kişi aylık kredi borcunu öder gibi hattına ek olarak taksitleri ödeme işlemini gerçekleştiriyor. Mantıksal olarak kredi çekme işlemi gerçekleştirmiş ve bu durum neticesinde kredi taksitlerinizi banka yerine GSM operatörüne ödeme işlemi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

  Faturalı Hattım Üzerine Nasıl Kredi Kullanabilirim?

  Çok ihtiyacınız olan krediyi her hangi bir bankadan çekemediğiniz durumlarda son çare olarak gördüğünüz seçenek olan faturalı hat üzerine kredi yönteminden faydalanmak için ne yapmanız gerekiyor? Krediye acil ihtiyacınız olduğu halde bankalara yapmış olduğunuz kredi başvurunuz kabul görmüyor olabilir. Buna karşılık olarak da çok acil olarak 4.000 TL ile 5.000 TL arası acil nakit ihtiyacınızı gidermek zorunda iseniz bir yöntem mevcuttur.

  Kredi ihtiyacınızı karşılamak adına faydalanabileceğiniz bir kredi alma alternatifi olma özelliği sunan Faturalı Hatta Kredi 2019 almanın bazı koşullarının varlığı söz konusudur. Bunlar;

  • Hat üzerine kredi alabilmeniz için en az 6 aylık faturalı hat sahibi olmanız gerekmektedir.
  • Fatura ödemelerinizi aksatmadan düzenli olarak ödemiş olmanız gerekmektedir.
  • Son iki yıllık süreç içerisinde sunulmakta olan cihaz kampanyalarından cezanızın olmaması gerekmektedir.
  • Cep telefonunuzu kullanmakta olduğunuz tarife paketi içerisinde olması ve ya mevcut tarifinize cihaz kampanyasının içermekte olduğu liste içerisinde yükseltmeniz gerekmektedir.
  İlginizi Çekebilir  Para Kazanmanın Kolay Yolları

  Faturalı Hattımı Kullanarak Nasıl Yeni Bir Cep Telefonu Alabilirim?

  Mevcut durumdaki faturalı hattınızdan yararlanarak GSM operatörlerinden cep telefonu satın alma imkanınız söz konusudur. ancak faturalı olmayan hat sahipleri bu imkana sahip durumda değillerdir. Telefon hattınız ile yeni bir cep telefonu satın almak için abonesi olduğunuz GSM operatörünün bayisine giderek telefon alma imkanınız söz konusudur. Eğer faturalı durumdaki hattınız Turkcell ise, size en yakın konumda olan telefon mağazasına giderek satın almak istediğiniz cihazı belirlemeniz gerekmektedir.

  Aynen bankalarda olduğu gibi GSM bayileri de kredi notu araştırması gerçekleştirmektedir. Hakkınızda yapılan bu araştırma neticesinde iyi bir sonuç çıkması oldukça önemlidir. Çünkü cep telefonu bayilerinde de müşterilerin sicili oluşmaktadır. Cep telefonu faturalarını aksatmadan düzenli bir biçimde ödeyen kişilerin notları da yüksek olmaktadır. Notu yüksek olan kişiler ise faturalı hattı ile istediği cep telefonunu satın alma imkanına sahip olabilmektedirler.

  Cep Telefonuna Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Eski adı Avea olan ve Türk Telekom adıyla hizmetlerini sürdürmekte olan GSM operatörü abonelerine her geçen gün birbirinden farklı ve cazip hizmetler sunarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bundan dolayı eğer Türk Telekom faturalı hattınız var ise hat üzerine kredi başvurusu yapılması mümkün olmaktadır. Fakat bu kredi başvurusunun bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kredi başvurusuyla karıştırılmaması gerekmektedir. Bundan dolayı pek çok kullanıcı bu uygulamayı banka kredisi gibi algılayabilmektedir. Ancak söz konusu kredi imkânı Türk Telekom bayilerinde mevcut olan cep telefonu modelleri için geçerli olmaktadır. Sunulan kredi imkanından mağazalardan satın alacağınız cihazlarla yararlanmanız mümkün olmaktadır.

  Önemli Bir Not : Yeni yapılmış olan düzenleme neticesinde cep telefonu taksitlendirme işlemlerinde vade sayısı 6 ay ile sınırlandırılmış durumdadır. 1 Eylül 2018 tarihi itibari ile sınırlandırılmış olan bu işlemle cep telefonu satışları da dahil olmak üzere kredilendirme işlemleri 6 ay üzerinden yapılmaktadır.

  • Türk Telekom hattı üzerine kredi imkanından faydalanabilmek için faturalı hat sahibi olmanız ve faturalarınızı düzenli olarak ödüyor olmanız gerekmektedir.
  • Faturalarınızı düzenli olarak ödeme işlemi gerçekleştirdikten sonra sizlere istediğiniz cep telefonu 24 ay ve 48 ay vade seçenekleriyle satın alma imkanı sunan Türk Telekom üzerinden 7 Bin TL’ye kadar kredi çekme şansına sahip olmanız mümkün olacaktır.

  Türk Telekom Şirketinin Ortağı Ttnet Kredisi De Mevcut

  Türk Telekom şirketi ve diğer GSM operatörlerinin müşterilerine sağlamış olduğu Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi türüyle satın alacağınız cep telefonlarının fiyatları üzerinde ciddi düzeyde faiz oranı söz konusudur. Bundan dolayı bu tür bir krediden yararlanarak telefon satın almanın sizin için ideal olup olmadığına iyi karar vermeniz gerekmektedir.

  BDDK’dan almış olduğu yetkiyle kredili cihaz satışı gerçekleştiren Türk Telekom, krediye başvuru sonrasında kişinin cep telefonuna onay SMS’i gönderiyor. Bu onay işlemin sonrası Türk Telekom İletişim Merkezleri üzerinden imzalayacağınız sözleşmenin karşılığı telefon satın alımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Cihazın bedeliyse 12,24 ve 36 ay vadelerle telefon faturanıza yansıtılmaktadır. Sahibi olduğunuz Türk Telekom hattınız üzerinden almış olduğunuz cihaz ödemeleri ise farklı bir hatta aktarılmaz. Ayrıca kampanya süresi kapsamında hat taşıma işlemi gerçekleştirilmesi halinde erken ödeme cezasıyla karşı karşıya kalınması söz konusu olabiliyor.

  Vodafone Faturalı Hat Üzerinden Kredi Çekme İşlemi

  Günlük nakit ihtiyacınız söz konusu olduğunda pek çok yönteme başvurup, aldığınız cevaplar da olumsuz olabilir. Kendinizi çok çaresiz kalmış hissettiğiniz durumlarda Vodafone faturalı hat üzerinden kredi çekme olanağından yararlanma imkanınız söz konusu olabilmektedir. Acil paraya ihtiyacınız olduğu durumlarda kredi notunuz düşük olduğu için kredi çekme imkanınız bulunmamaktadır. Ancak acil nakit ihtiyacınızı karşılama alternatifi olarak hat üzerine kredi türünden yararlanabilirsiniz. Bunun için kimi telefon bayileri faturalı hat abonesi olan kişilere 1.000 TL ile 5.000 TL arasında kredi sunabilmektedir.

  İlginizi Çekebilir  En İyi Kripto Borsaları

  Örneğin; aldığınız cep telefonu 5.000 TL. değerinde. Siz nakde sıkışmış durumdasınız. Satın almış olduğunuz cihazın kutusunu hiç açmadan başka bir telefon dükkanı ve ya bayisine satış yapma imkanına sahipsiniz. Kutusunu hiç açmadığınız cihazın satışını yapmanız halinde sizden belli bir komisyon ücreti kesilecektir. 5.000 TL değerindeki cep telefonunu tekrar 4.500 TL’ye satabilme imkanınız söz konusudur.

  Çeşitli nedenlerden dolayı acil nakde sıkıştığınızda 3.000 TL tutarında ve ya 5.000 TL tutarında bir ihtiyacınız söz konusu olduğunda yararlanabileceğiniz bir kredi türü olarak karşınıza çıkmaktadır. Esasında bu tutarlar yüksek bir meblağ olma niteliğine sahip değildir. Bir türlü ihtiyacınız olan bu parayı bulamıyorsanız, bankadan kredi çekmek için zamanınız yok ise çaresiz değilsiniz. En zor durumunuzda kredi almak için esasında en iyi alternatif Vodafone Faturalı Hat Üzerinden kredi fırsatı imkânı olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Vodafone Faturaya Kredi Almanın Avantajları

  • Kullanmakta olduğunuz Vodafone faturalı hattınız sayesinde kolaylıkla cep telefonu satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Vodafone Kredi Başvuru süreci oldukça kolay olmakta ve kısa sürmektedir.
  • Kredi çekmeniz için gelir belgesi, kefil vb. şartlar aranmaz.
  • Kredi almak için senet imzalamazsınız.
  • Cep telefonunu aynı gün içinde rahatlıkla alabilirsiniz. hat kredi

  Esasında alınan kredi tamamıyla alacağınız cep telefonları için geçerli olmaktadır. Bu kredi türünde satın alacağınız cihazın aylık ödemelerini gerçekleştiriyorsunuz. İletişim merkezi üzerinden imzalamış olduğunuz Turkcell faturalı hat kredisi sözleşmesine istinaden alabilme imkanınızın söz konusu olduğu kredi tutarının geri ödemeleri için ayrıca bir işlem yapmanıza gerek kalmamaktadır. 12, 24 ve 36 ay vadeler ile tahsis edilebilen bu kredilerin ödemeleri mevcut fatura ödemelerinizi gerçekleştirdiğiniz biçimde devam eder.

  Müşterilerine Kredi tahsisi sunan Financell aynı zamanda düzenlenen kredi sözleşmesinde cayma konusunda ilgili maddelere yer vermiştir. Talep edilen kredinin iptal edilmesi durumunda, müşterinin erken iptal bedeli ödemesi gerçekleştirilmektedir. Ödemelerin devam etmesi esnasında hat kullanıcısının operatör değişikliği yaptığı esnada verilen taahhüde bağlı olarak geri kalan ödeme tutarları, ana para, vade ve faiz oranı üzerinden hesaplanır ve kişiden bu ücret alınır. Alınan bu bedel ise anlaşmalı olan bankalar üzerinden tahsil edilir. Bunun beraberinde kampanyadan yararlanarak almış olduğunuz kredi ödemeleri başka bir faturalı hatta aktarılamamaktadır.

  Turkcell Hat Üstüne Kredi Almanın Koşulları

  • Bankalardan kredi alma işlemi gerçekleştirmek bir hayli güç bir işlemdir.
  • Bankalar tarafından gerçekleştirilen yoğun taramalar ve uygulanan yüksek faizler yerine çok daha kolay yollara baş vurarak nakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkün kılmaktadır.
  • Konuyla alakalı olarak unutulmaması gereken en önemli noktalardan biri de; Turkcell, bankalara borcunu ödeme alışkanlığı olmayan kişileri tespit etmek suretiyle bu durumdaki kişilere cihaz verememektedir.
  • Turkcell operatörü üzerinden sahip olduğunuz faturalı bir hatta bir bankadan kredi çeker gibi para alarak cihaz almanız mümkün olabilmektedir. Bunun için öne sürülen tek koşul ise, Turkcell hattınızın kendi adınıza kayıtlı halde olması gerekliliğidir. Bunun beraberinde bir faturalı hatta sahip olabilmeniz, sizde aranan tek koşuldur.
  • KKB puanınızın düşük olmaması da kredi alma imkanına sahip olmanız için önemlidir.
  • Müşterilerine taksitle geri ödeme olanağı sunan Turkcell GSM operatörü, özellikle kredi notu düşük durumda olan ve ihtiyaç kredisi çekemeyecek haldeki kişilerin başvuruda bulunabilecekleri bir alan değildir. Görüldüğü üzere Turkcell faturalı hatta kredi çekme olanağı son derece kolay olmaktadır.
  • Yeni bir cihaz satın almak ve 6 ay gibi oldukça kısa bir sürede ödemeyi gerçekleştirmektir.
  • Kefile ihtiyacınız olmadan istediğiniz özellikteki cihazı satın alabileceğiniz gibi bunun için sizden tek beklenen faturalarınızı hiç aksatmadan düzenli olarak ödemenizdir.
  İlginizi Çekebilir  Forex Analizlerini Takip Etmek Ne İşe Yarar?

  Faturalı Hatta Kredi Çekilmesi Mümkün Müdür?

  İhtiyacınız olan krediyi alabilmeniz için bankaya baş vurmak sizin için en mantıklı çözüm olacaktır. Ancak bankaya kredi için başvuran müşterilerin kredi notunun düşük olması, gerçekleştirilen kredi başvurusu için gerekli olan kefil bulamaması onayı zorlaştırabilir. Aynı şekilde  ihtiyaç duyulan krediye karşılık olarak taşınır ve taşınmaz mal gösterile memesidir. Baş vuran kişinin sabit gelirinin olmaması gibi nedenlerden ötürü bankalar tarafından kişilerin kredi başvurusu onaylanma maktadır.

  Yapmış olduğu kredi başvurusu kabul edilmeyen, çok acil nakit ihtiyacı olan kişiler farklı yollar arar. Bankaların, müşterilerin gerçekleştirmiş oldukları kredi başvurularında geri ödeyebilme durumunu kredi notuna göre bakarak reddetmesi halinde, mevcut nakit ihtiyacını karşılama alternatiflerinden biri de taksitle cep telefonu satın alıp, alınan telefonu ise kutusunu hiç hiç açmadan belirli bir nakit karşılığında satma işlemi gerçekleştirmektir. Bu kredi seçeneğinin miktarı düşük durumda olsa müşterilere önemli bir avantaj sağlamaktadır. Ayrıca kredi ihtiyacı olan kişilerim belirli gsm operatörlerinin faturalı hatlarını kullanıyor olması durumunda , mevcut faturalı hat üzerinden 10.000 TL’ye kadar kredi alma imkanı söz konusudur.

  Fatura Üzerine Kredi Nasıl İşlemektedir?

  Günümüzde yaşayan insanların en önemli sorunlarından biri haline dönüşmüş durumda olan nakit ihtiyaçlarını karşılamak için krediye başvuruları önemli bir konu olma özelliği taşımaktadır. Bahsi geçen kredi seçeneğinde müşteriye faturası üzerinden yeni bir telefon alıyormuş gibi gösterilmektedir. Bu kredi türünün bir hayli düşük tutarlı olarak telefon geri satın alınıyor. Bir başka ifadeyle bahsi geçen işlem kişinin faturasına eklenecek olan akıllı telefonun mevcut bedelini nakit olarak alınır. Söz konusu faturaya yansıtılacak olan bedelden daha azı olan tutarda satılarak nakit kişinin ihtiyacı karşılanıyor.

  Böylelikle müşterinin acil durumdaki nakit ihtiyacına karşılık olan hizmet karşılığında satın alınmış olan cep telefonunun bedeli ile müşterinin bayiye sattığı fiyat arasında mevcut olan farkı ise telefon satıcısı komisyon olarak almaktadır. Söz konusu olan faturalı durumdaki hat üzerinden krediye örnek olarak. 2.800 TL tutara sahip durumda olan bir cep telefonu faturalı hat sahibi satın alma işlemi gerçekleştirerek telefonun bedeli aylara bölünerek ilgili faturaya yansıtılmaktadır.

  Faturalı Hat Üzerinden Nakit İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

  Kullanılmakta olan faturalı hat üzerinden mevcut olan nakit ihtiyacınızı karşılayabilir olmanız için bir faturalı hat sahibi olmanız gerekliliği söz konusu durumdadır. Herhangi bir GSM operatörünün size sağladığı bir hatta sahip olmanız halinde bu imkandan faydalanabilirsiniz. Faturalı hat sahibi olan bir kullanıcı olmalısınız. Söz konusu krediyi abonelerine sunan Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom bayilerine başvuru gerçekleştirmeniz mümkün olabilmektedir. İhtiyaç duyduğunuz nakit parayı alabileceğiniz krediyi elde edebilmek için gerekli olan evrakların doldurduktan sonra teslim edilmesi gerekir.

  Kullanmakta olduğunuz hat operatörü hangi firma olursa olsun, faturalı değil ise ne yazık ki faturalı hatlara kredi imkanında faydalanamıyorsunuz. Yani GSM operatörünüz ister Türk Telekom olsun, İster Vodafone olsun ya da ister Turkcel olsun kontörlü olan hattınız var ise bu durumda kredi alma olanağından yoksun kalıyorsunuz. Hat üzerine kredi alma olanağı, bankalardan kredi alma imkanına sahip olamayanlar için son derece iyi bir kredi elde etme olanağı sunan yollardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat her yönüyle kredi almanın en iyi alternatifi bankalar olmaktadır. Acil para ihtiyacınızı bankalar dışında alma imkanı olması bakımından söz konusu kredi alma olanağı da göz ardı edilemeyecek türden bir olanak olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kredi seçeneğini mevcut olan tüm GSM operatörleri müşterilerine sunmaktadır.

  Facebook sayfamızı takip edin.

  7 yorum

  Bir yanıt bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


  *