Kredi Çıkmıyorsa Yapmanız Gereken İşlem Nelerdir?

Günümüzde hemen hemen her insanın o veya bu şekilde nakit para ihtiyacı oluyor. Ancak nakit para sorunu eskisi gibi eş ya da akrabadan borç alınarak çözümlenemiyor. Çünkü herkesin kendine göre ödeme ve harcamaları oluyor. Bu noktada ise yapılması en uygun olan ve en çok başvurulan yöntem olan bankalardan kredi çekmek oluyor. Oysa bankalar her müşteriye kredi vermiyor. Çünkü bazı kişilerin KBB notu düşük olabiliyor ya da bankaların kara listesinde olunuyor. Bu durumda Kredi Çıkmıyorsa Yapmanız Gereken İşlem Nelerdir? sorusunun cevabı oldukça basittir. Bu durumda bankalar ile düzenli bir ilişki kurarak ödeme planı yapmalısınız. Bunun yanında en az üç aydır düzenli bir sgk primi ödemeniz olmalıdır.

Kredi Danışmanlığı

Kredi Çıkmıyorsa Yapmanız Gereken İşlem Nelerdir?
Kredi Çıkmıyorsa Yapmanız Gereken İşlem Nelerdir?

Kredi danışmanlığı hizmeti bugün pek çok finansal firma tarafından uygulanan bir işlemdir. Bu uygulama ile kredi danışmanlığı veren kurum sizin için hangi bankaların kredi vereceğini araştırabilir. Sizin kredi notunuzu hesaplayabilir. Ayrıca en uygun kredi seçeneklerini sizler için değerlendirebilir. Ancak burada önemli bir nokta vardır. O da hiç bir bankanın kredi vermediği kişilerde kredi danışmanlığı ile sala kredi çıkarılmaz. Bu şekilde beyanları olan kurumlara kesinlikle itibar edilmemelidir.

Faturalı Hatta Kredi

Faturalı hatta kredi ülkemizde bir kaç yıldır uygulanan bir uygulama olup bu sistemin asıl amacı elektronik ürünlere taksit imkânının ortadan kalması ile telefon firmalarının telefon satışlarını artırmak maksatlı yaptıkları bir uygulamadır. Burada işlem oldukça basittir. En az altı aydır düzenli ödeme yaptığınız bir faturalı hattınız varsa sizde faturalı hatta kredi olanağından yararlanabilirsiniz. Burada işlem sizin kimlik bilgileriniz üzerinden yürür ve telefon ücreti hattınıza yansır. 12 ay ya da 24 ay taahhüt ile taksitle telefonunuzu almış olursunuz. Daha sonra bu telefonu nakite çevirmek sizin elinizdedir.

İlginizi Çekebilir  Kredi Notu nuz Yüzünden Kredi Çıkmıyorsa Yapmanız Gerekenler

Kredi Başvurusu İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Para ihtiyacında en sık olarak başvurulan bankalar için gerekli evraklar tam olduğunda kredi alabilirsiniz. Bunun için yüksek bir kbb notu gerekir. Bu düzenli banka ödemeleri ile gerçekleşir. Talep edilen kredi miktarına uygun bir düzenli gelir olması gerekir. Ayrıca kurumsal bir iş yerinde sürekli çalışmak gerekir.

Facebook sayfamızı takip edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*