Banka Harici Nereden Kredi Alabilirsiniz?

Banka Harici Nereden Kredi Alabilirsiniz?
Banka Harici Nereden Kredi Alabilirsiniz?

Yeni getirilmiş olan yasal düzenleme ile birlikte banka harici nereden kredi alabilirsiniz? şirketler kendi belirlediği faiz oranları üzerinden vatandaşlara kredi veriyor. Örneğin koç finans firması koç holding tarafından kurulmuş olan bir finans şirketidir. Bu şirket genel olarak bakıldığında koç holding bünyesinin sahip olduğu araç markalarını satın almak istediğimizde karşımıza çıkıyor. Koç finans sayesinde sürekli olarak taşıt kredisi alabilirsiniz. Bu tarz büyük şirketlerin kurmuş olduğu firmalar denetlemeye tabi yasal firmalardır ve bankalar kadar da güvenli hizmet veriyor.

Banka Harici Hangi Firmalar Senetle Kredi Veriyor?

Banka Harici Nereden Kredi Alabilirsiniz?
Banka Harici Nereden Kredi Alabilirsiniz?

Bu tarz büyük holdinglerin yanı sıra küçük işletmelerden de kredi talebinde bulunabiliyorsunuz. Örneğin günümüzde bazı galerici firmalar, kuyumcular senet karşılığında sizlere kredi verebiliyor ve bu krediyi belirli faiz oranları çerçevesinde sizlere veriyor. Ancak bu durumun güvenilirliği ve yasallığı gerçekten tartışma konusu olabiliyor. Her ne kadar zor bir durumda olsanız da öncelikle başvuracağınız yöntemler tamamen yasal ve güvenilir yöntemler olması önemlidir. Karşınızda büyük bir firma, kurumsal bir işletme olmadığı içinde muhatabınız direkt olarak şahıslar olacaktır.

  1. Vakıflar,Banka Haricinde Özel Kredi Veren Kurumlar Hangileridir?
  2. Dernekler,
  3.  Yardımsever iş adamları,
  4. Kalkınma ajansları,
  5. Bölgesel yardım kuruluşlarıdır.

Zor Durumda Olanlara Banka Harici Kredi Kim Verir?

Eğer kredi bilgi notunuz düşükse, yasal kuruluşların hiç birinden kredi alamazsınız. Zor durumda olan kişilere bankalar dışında para sadece yardım amacıyla ödeniyor Çeşitli kamu kuru kuruluşları, Belediye Başkanlığı, Aile ve sosyal politikalar müdürlüğü ve bu bakanlığa bağlı olan sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları da zor durumda olanlara kredi veriyor.

  1. Eğitim,
  2. Sağlık,
  3. İhtiyaç,
  4. Gıda yardımı
İlginizi Çekebilir  Kolay Kredi Almanın Yolları Nelerdir?

gibi ihtiyaçlar içinde maddi yardım imkanı sağlanıyor. Kamu kuruluşlarına iletilen maddi destek imkânı ve kredi talepleri, kuruluşun heyeti tarafından değerlendirilip, karar olumlu ise ödeme yapılıyor. Kurullar talepleri değerlendirirken, kişinin gelir tespit belgesini talep ediyorlar ve gerçekten krediye ihtiyacı olup olmadığını öğrenmek amacıyla kişinin ekonomik durumu hakkında çeşitli araştırmalar yapılıyor. Bununla birlikte araştırmaya ilaveten sosyal güvenlik kurumu kayıtlarından sigortalı bir işe sahip olup olmadığı da kontrol ediliyor.

Facebook sayfamızı takip edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*