Turkcell Hattı Üzerine Kredi Nasıl Alınır?

Turkcell kredi faturaya bağlı olarak verilen hattınıza cihaz tanımlama şeklidir. Alınan telefonun ücretine göre puanlarınız belirlenir ve bu puana göre sizin almanıza uygun görülen telefonlar size sunulur. Bu sayede uygun fiyata telefon sahibi olmuş olursunuz. Peki, Turkcell Hattı Üzerine Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı Hatta Kredi

Turkcell Hattı Üzerine Kredi Nasıl Alınır?
Turkcell Hattı Üzerine Kredi Nasıl Alınır?

Bu sistem faturaya ek olarak telefon alma ya da cihaz alma durumudur. Ödenecek olan tutarlar aylık şekli ile cep telefonlarının faturasına yansıtılır. Bu sayede bankadan kredi çekip telefon almak isteyen fakat kredi almada sıkıntı yaşayanlar operatör sayesinde uygun olan telefona sahip olmuş olur. Ek bir komisyon ücreti de almayan operatör sadece 6 veya 12 ay boyunca telefonun tutarı ne ise onu ödemenizi sağlar. Bankaların kredi faizlerinden ziyade daha uygun bir fiyata telefon sahibi olmanın avantajını yakalamış olursunuz. Hattınızda bulunan puanlar sayesinde bu telefonu alabilirsiniz. Peki, Turkcell kredi için başvurmak gerekiyor mu?

Kredi Başvuruları Nereye Yapılır?

Bunun için herhangi bir başvuru yapmanıza gerek yok. Sadece operatör bayisine gidip faturalı hattınıza tanımlı olan puanlar ile telefon almak istediğinizi söylemek yeterli olacaktır. Turkcell kredi avantajı ve hattınıza tanımlı puanınızın sayesinde bir telefon sahibi olabileceksiniz. Tabi ki puanınızın yettiği telefonu alabilirsiniz. Bunun için operatör çalışanlarının uygun gördüğü telefonları seçmeniz sizin için en doğrusu olacaktır.

Kredi Hizmetinden Kimler Faydalanabilir?

Kişinin operatöre ait faturalı hattını kullanıyor olması gerekir. Operatör kredi hizmetinden yararlanabilmek için öncelikle kişinin kendisine verilen kredi tutarının kampanya da sunulan telefon için yeterli bir miktara sahip olması gerekiyor. Krediden faydalanabilmek için kişinin daha önceki dönemlere ait ödenmemiş bir faturasının bulunmaması ve herhangi bir gecikme yaşanmaması gerekiyor. Ayrıca abonelik sözleşmelerine aykırı olan herhangi bir durum yapmamış olması gerekir. Hattının aykırı bir davranış durum nedeni ile kapanmamış olması gerekir. Hattın daha önceden kapatılıp fatura edilmiş ve ödenmemiş iptal bedelinin olmaması gerekir. İşlemler sırasında herhangi bir vekaletname işlemi yapılmaz. Sonrasında 6 Ay veya 12 Ayda telefon borcu Turkcell’e ödenmiş olur.

Facebook sayfamızı takip edin.

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*