Türk Telekom Kredisi Nasıl Alınır?

Son zamanlarda sıklıkla duyulan cep telefonu ile kredi alma işlemi alternatif arayanlar için kısa ve pratik bir yol olmasına karşılık fazla bilinmemesi nedeniyle tercih edilmez. Bunun için cep telefonu sayesinde nasıl kredi alınacağı konusunda kesin bilgiye sahip olmak veya bu konuda danışmanlık yapacak profesyonel bir firma ile çalışmak gerekir. Türk Telekom bu konuda avantajlı olması ise öne çıkan operatörlerden bir tanesidir. Cep telefonu aracılığıyla kredi almak istemeniz durumunda operatörlerin hangi oranlar ve ne kadar süre ile bu imkânı tanıdıkları konusunda kesin bilgi sahibi olmak gerekir. Türk Telekom kredi konusunda oldukça avantajlıdır. Peki, Türk Telekom Kredisi Nasıl Alınır?

Telefonla Kredi Nasıl Alınır?

Türk Telekom Kredisi Nasıl Alınır?
Türk Telekom Kredisi Nasıl Alınır?

Fatura hat kullanan tüketicilerin kredi alması için en az 6 aylık süre ile kullanıcı olması gerekir. 6 aylık süre istenmesinin nedeni Türk Telekom nezdinde bir puana sahip olmanız içindir. Bu süre içerisinde faturalarınızı ödeme durumunuz ve kullanımınızdan kaynaklanan bir tüketim puanınız belirlenir. Bu puan kredi almak için bankaya başvuru yaptığınızda önünüze sunulan kredi notu gibi değerlendirilmelidir. Ardından operatör size uygun telefon ve faiz durumları konusunda bilgi verecektir.

Araştırma ve Karar Verme Aşaması

Türk Telekom tarafından size özel olarak sunulan imkânlar ve faiz oranları kafanızı karıştırabilir. Vade veya faiz konusunda çeşitli sorunlar da yaşamanız olası olabilir. Danışman firmanız bu konuda size yardımcı olacaktır. Bu şekilde hem daha kısa süre içerisinde karar verebilir hem de size en uygun olan krediyi alabilirsiniz. Danışman firma ile birlikte yaptığınız araştırma sonucunda hangi model telefona ve ne kadar vadeli olacağına karar verebilirsiniz.

Krediyi Alma ve Kullanma

Karar verdikten sonra alacağınız telefonu hemen nakite çevirebilirsiniz. 6 veya 12 aya kadar vade seçeneğiniz de bulunur. Firmanız detayları size uygun hale getirmek için çaba gösterecektir. Ayrıca kredi almak için sadece banka veya aracı kurumların kullanılacağını düşünen kişilerden farklı olarak daha kolay bir yol kullanarak güven içinde kredinizi alıp, kullanabilirsiniz. Türk Telekom faturalı hatta kredi avantajlarından da yararlanmanız söz konusu olacağından süreç daha olumlu ilerleyecektir.

Facebook sayfamızı takip edin.

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*