Sodexo Paraya Nasıl Çevrilir?

İşverenlerin çok büyük bir kısmı işçilerinin yemek ve yol gereksinimlerini karşılamaktadır. Aylık bazda ilden ile farklılık göstermekle beraber 150 TL ila 300 TL arasında bir meblağ yol parası, 300 – 500 arasında bir meblağ da yemek parası harcamalarına gitmektedir. Bu giderleri işveren karşılamadığı takdirde çalışan üzerinde son derece büyük bir yük olmaktadır. Bunun idrakinde olan işyerleri çalışanlarını bu yükten kurtarmak adına maaşlarına ek olarak nakit para vermektedir ya da piyasa dâhilinde yer alan Sodexo tarzı kartları vermektedir. Peki, sodexo paraya nasıl çevrilir?

Sodexo Kartı Paraya Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sodexo Paraya Nasıl Çevrilir?
Sodexo Paraya Nasıl Çevrilir?

Sodexo kartlarında belirli miktarlarda bakiyeler bulunmaktadır. Bu miktar işyerinden işyerine ve il içerisindeki fiyatlardan ötürü bazı açılardan değişiklikler arz edebilmektedir. Kesin bir sayı söylenemese bile ortalama olarak 200 TL ila 500 TL arasında farklılık görülebilmektedir. Bu bakiyeye her bir ay ekleme yapılır ve bu bakiye yardımıyla her türlü gıda ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Şayet ki gıda gereksinimlerinizi çeşitli şekillerde karşılayabiliyor, yemeğinizi evinizden getiriyor veya yemekhanede yiyorsanız, yani bu karta ihtiyaç duymuyorsanız içerisindeki bakiyeyi nakde çevirmeniz mümkün olmaktadır.

Sodexo Kartındaki Bakiyeyi Paraya Çeviren Yerler

Sodexo kartı ile anlaşmalı olan market, mağaza veyahut dükkânları bulmanız gerekmektedir. Şayet kartınızdaki bakiyeyi nakit olarak alabileceğiniz bir yer bulursanız, bu işlem dâhilindeki komisyon oranı da çok yüksek değil ise son derece kolay bir şekilde nakde çevirme işleminizi halledebilirsiniz. Bu hususta dikkatli olmanız da çok önemlidir. Zira büyük ve kurumsal nitelikteki mağazalar sizlerin bu talebini çalıştığınız işyerine iletebilir. Bu sebeplerden ötürü kurumsal nitelikte olmayan yerleri tercih

İlginizi Çekebilir  Fatura Üzerine Kredi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sodexo Bozdurmak

Diğer bir nakde çevirme yöntemi ise marketler olmaktadır. Günlük yaşantınızda market alışverişlerinizi nakit para aracılığıyla yapmaktasınız. Bu nakit paranın cebinizde kalmasını sağlayarak ‘Sodexo’ anlaşmalı marketlerden kartınız vasıtasıyla pratik bir biçimde alışveriş yapabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde hem yasal olmayan yollardan uzak durur hem de komisyonla uğraşmazsınız. Markette harcayacağınız nakit para cebinizde kaldığı gibi harcamayı da Sodexo kartı ile yapmış olursunuz.

Facebook sayfamızı takip edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*