İcralık Araçlara Kredi Veren Bankalar

Bankalardan taşıt kredisi almak için söz konusu krediye konu olan taşıtın ipotek altına alınması yoluna gidilebilir. Bankalar verdikleri paranın garantide olmasını istediklerinden dolayı bu işleme sık sık başvurarak risklerini daha az seviyeye çekerler. Bundan dolayı bankaların ipotek koydukları araçların ödenmemesi gibi bir hal ortaya çıktığında icra işlemlerinin başlanmasına karar verilir. Bu işlemler sonucunda banka ile yapılan anlaşmaya göre bankanın icra koyduğu aracın satılmasına karar verilir. İcralık işlemler tamamlandıktan sonra otoparka çekilen aracın satılmasına başlanır. İcralık aracı bulunan kişiler ise sıklıkla icralık araçlara kredi veren bankalar olup olmadığını merak eder. Aslında çok olumlu bakılan bir durum değildir.

İcralık Aracınızın Olması

İcralık Araçlara Kredi Veren Bankalar
İcralık Araçlara Kredi Veren Bankalar

Belli sebeplerden dolayı ipotekli aracınızın taksitlerini ödemediğinizde haciz işlemleri yapılır. Yasal olarak kredi alırken bu konu hakkında size detaylı bilgi verilir. İpotekli aracınızın icra işlemi sonucunda satılması ve bankanın da ödemesini alması amaçlanır. Bunun için bankanın yasal olarak hakkı olan bu işleme itiraz etmeniz de bir işe yaramayacaktır. Bu işlem sonucunda satılan aracınızın rakamsal değeri ile yapılan ödemeniz ve işlemler için yasal giderler düşüldükten sonra kalan bedel olması durumunda hesabınıza aktarılır.

Kredi Almak

Böyle bir durumla karşı karşıya kalınması halinde yapılması gereken borcu kapatmak ve aracınızı almak olmalıdır. Bu aracınız üzerinden yeniden kredi almak da isteyebilirsiniz. Ama sicilinizin bu ödeme sorunları yüzünden olumsuz yönde olması ve zaten icralık bir durumunuzun olması bankaların gözünde sizi oldukça riskli bir duruma sokar. Bundan dolayı bankalar kredi almak istediğinizde çok düşük bir olasılıkla size evet diyecektir. Bunun için ise taşıt kredisi olmayacak şekilde farklı yollar düşünülmesi gerekir.

İlginizi Çekebilir  Sodexo Paraya Nasıl Çevrilir?

Farklı Krediler Almak

İcralık durumu bulunan tüketici için kredi veren bankalar bunu taşıt kredisi üzerinden yapmaz. İhtiyaç kredisi üzerinden yapılması daha kolay olur. Bu sayede taşıt kredisi almanız zor olduğundan dolayı bu yolla daha da zorlaşmasını engellemek mümkün olur. Bankalar ile görüşerek bu şekilde kredi almak için başvuru yapmayı deneyebilirsiniz. Bankalar kriterleri kontrol ettikten sonra size bilgi verecektir.

Facebook sayfamızı takip edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*