Faturaya Kredi ve Nakit İmkanı

İnsanın telefon ihtiyacı her geçen gün biraz daha artıyor ve bu ihtiyaçlarını karşılamak için Faturaya Kredi ve Nakit iyi bir alternatif oluyor. Ancak kimileri için ekstra bir gelir yaratmak mümkün değildir. Bunun öncelikli nedeni, önceden alınan krediler nedeniyle kara listeye düşülmüş olmasıdır. Kredi borçlarını düzenli şekilde ödemeyen kişilerin kredi veya kredi kartı almaları pek mümkün olmaz. Bu nedenle, bu tip kişilerin alternatif yöntemlerle ihtiyacını karşılamaları gerekir.

Telefona ihtiyacı olan birisinin banka kredisine veya kredi kartına başvurmadan cep telefonuna sahip olabilir. Devletin cep telefonuna taksitlendirme imkanını kaldırılmasından sonra operatörler tarafından yapılan uygulama birçok kişinin kolay yoldan cep telefonu almasını faturaya kredi ile sağladı. Telefon maliyetinin 12 aylık sürece yayılarak faturaya yansıtılmasından oluşan yöntemle en üst segmente sahip cep telefonları almak bile mümkündür.

Faturaya Kredi

Herkes alabilir mi?

Operatörler tarafından sağlanılan kampanyaların birbirinden farklı koşulları vardır. Öncelikle fatura ödeme hususunda zayıf olan kişilerin ilgili kampanyadan faydalanabilmeleri zordur. Operatör firmasının sizin fatura ödeme dengenizi kara listeye bakarak tespit edilebilir. Artık fatura ödeme konusundaki aksaklıklar da, kara listeye düşme veya kredi notunun zayıflamasına neden oluyor. Dolayısıyla, fatura ödeme konusunda zayıf kişilerin kampanyadan yararlanma imkanları düşüktür denilebilir.

Şunu da not etmek gerekir. Faturalı hatta kredi açacağını iddia eden firmalar doğrudan operatör değildir ve onlara güvenmemek gerekir. Operatör kurumlarının çalıştığı finans kurumları değillerdir. Bu nedenle de her başvuru yapan kişinin telefon kampanyasından faydalanması güçleşebilir. Ancak çoğu kişi için fırsat vardır. İlgilendiğiniz operatörün yetkili bayisine giderek ilgili kampanyadan yararlanma şansınız deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Faturalı Hatta Cihaz Tanımlama İşlemleri

Faturaya Kredi ve Nakit avantajı nedir?

Faturaya kredi ile yeni alınan cep telefonu maliyetini 12 aya yaymak gibi bir durum konusudur. Eğer bu imkan söz konusu olmasaydı, alınmak istenilen cep telefonunun tam ücretinin ödenmesi gerekirdi. Ancak devletin cep telefonuna taksit imkanını engellenmesinden sonra faturalı hatta yansıtılan bedellerle cep telefonu almak isteyenlere imkan doğdu. Bu yöntem de kısa süre sonra nihayete erecek ve cep telefonu almak arzusunda olanların tam ücret ödemesi gerekecek. Son başvuru tarihi 31 Ocak 2019’dur.

Facebook sayfamızı takip edin.

7 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*