Acil Para İhtiyacını Karşılayabileceğiniz Yerler

Zaman zaman herkes acil paraya ihtiyaç duyabilir. Bunun nedeni kimi zaman eğitim olurken kimi zaman da sağlık sorunları olabilir. Böyle durumlarda acil para ihtiyacını karşılayabileceğiniz yerler bulunur. Ancak acil para ihtiyaçlarınızı karşılamak isterken daha kötü durumlara düşmemeniz için dikkatli olmanız önerilir. Örneğin para ihtiyacınızı tefeci gibi yasal olmayan ve yüksek faiz alan yerlerle karşılamaya çalışmamalısınız. Aksi takdirde buralarda imzalayacağınız makbuzlar sizin maddi ve manevi olarak sonunuzu getirebilir. Bu nedenlerden ötürü de para sıkışıklığınızı yasal yollarla çözmelisiniz.

Bu Yazımızda Mutlaka Okumalısınız

Acil Para Bulmanın Basit Yolları

Bankadan Kredi Çekmek

Acil Para İhtiyacını Karşılayabileceğiniz Yerler
Acil Para İhtiyacını Karşılayabileceğiniz Yerler

Acil para bulabileceğiniz yerlerin başında bankalar gelir. Devlet bankaları ya da özel bankalar aracılığıyla internet üzerinden ya da banka şubesine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer bir işiniz varsa ve bankalarla daha önce sorun yaşamamış biri iseniz muhtemelen çok kısa süre içerisinde bankanız kredinizi onaylayacak ve ihtiyaç duyduğunuz parayı hesabınıza yatıracaktır. Bu aşamada geri ödeyeceğiniz tutarın çektiğiniz paraya göre farklılıklar göstereceğini unutmamalısınız. Yüksek meblağlarda çekeceğiniz paraların geri ödemesi, faizin de etkisiyle çok yüksek rakamlara ulaşabilir.

İlginizi Çekebilir  Faturalı Hatlara Nakit

10.000 TL 60 Ay Vade için En Çok Tercih Edilen Bankalar

Banka Faiz Taksit Detay
AKBANK %1,93 310 TL Kredi Detayı
DENİZBANK %1,98 315 TL Kredi Detayı

Gayrimenkul Satarak Para ihtiyacınıza kaynak oluşturabileceğiniz bir diğer yolsa kredi kartlarınızdır. Her kredi kartınız bir kısmı sizin nakit olarak para çekebileceğiniz bir limite sahiptir. Örneğin 1500 TL’lik bir limiti olan kredi kartının en az 750 TL’lik bölümü sizin nakit para çekebilmeniz için nakit avans limiti olarak ayrılır. Düşük faizlerle bankadan ihtiyaç kredisi çekermiş gibi kartınızdan para çekebilirsiniz. Kartınızdan çekeceğiniz parayı taksitli nakit avans olarak da çekebilirsiniz. Bankalar bunun için genelde üç aydan 12 aya kadar farklı vade ve taksit seçenekleri sunuyorlar. Ancak bu yolu kullanabilmeniz için kredi kartınızın limitinin dolu olmaması gerektiğini unutmayın.Kredi Kartlarından Avans Çekmek

Bir diğer yol olan üçüncü yol, eğer varsa gayrimenkullerinizi yani araba, arsa ya da evinizi satmaktır. Çok zor durumlarınızdan mallarınızı satarak kurtulmanızın sıkıntı çekmenizden daha iyi bir yol olduğunu unutmayın. Eğer satacağınız bir malınız da yoksa yakınlarınızdan borç para alma yoluna başvurarak kısa süreliğine nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Acil Para Bulmanın Basit Yolları

Facebook sayfamızı takip edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*