Acil Para İhtiyacı nı Bankadan Nasıl Karşılayabilirim?

Aldığınız maaşa göre ev ekonominizi ayarlamış ve hesabınızı kitabınızı maaşınıza göre belirlemiş olmanıza rağmen hiç beklenmedik anda acil durumlar sebebiyle nakit sıkıntısı çekebilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda acil para ihtiyacı bankadan nasıl karşılanır? Diye düşünmeden harekete geçebilmeniz için bankadan kredi çekmenin veya kredi kartıyla nasıl para bulabileceğiniz gerektiği hakkında bilgi edinmenizde yarar vardır. Acil ihtiyaçlarınız için bankalarla herhangi bir problem yaşamadıysanız çok hızlı bir şekilde acil para bulabilirsiniz.

Bu Yazımızda Mutlaka Okumalısınız

Acil Para Bulmanın Basit Yolları

Bankadan Kredi Talebinde Bulunmak

Acil Para İhtiyacı
Acil Para İhtiyacı

Nakit sıkıntısı yaşıyor ve bu parayı nasıl bulmanız gerektiği konusunda fikir arayışında bulunuyorsanız ilk yapmanız gereken bankaya kredi başvurusu yapmaktır. Eğer maaşınızı bankadan alıyorsanız, maaşınızı almış olduğunuz bankaya kredi için başvuru yapmanız, işleminizi daha hızlı hale getirecek, maaş bordrosu gibi prosedürlerle uğraşmak zorunda kalmadan kredi başvurusu yapabileceksiniz. Maaşınızı aldığınız banka sizin için acil para ihtiyacı nızı bulmanızda en kolay işlem yapabileceğiniz banka olacaktır. Eğer maaşınızı bankadan almıyorsanız, çalıştığınız iş yerinden onaylı bir maaş bordrosu alarak kredilere en az faiz oranı uygulayan bankaya başvuru yaparak kredi talebinde bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Kredi Almak İçin Yollar

Bankadan Avans Hesap Talebinde Bulunmak

Bankadan kredi almadan acil para ihtiyacınızı karşılamak için maaş aldığınız bankaya avans hesap talebinde bulunabilirsiniz. Bu talep maaşınıza yansıyacak olan maaşınız kadar olan nakit miktarını oluşturur. Bankanın uygun görmesi durumunda maaşınıza tanımlanan avans hesabı acil para ihtiyaçlarınızda kullanabilirsiniz. Avans hesabın krediye oranla faizi birmiktar daha yüksek olacaktır.

Kredi Kartından Nakit Veya Taksitli Nakit Avans Çekmek

Acil nakit paraya sıkışıldığında yapılabileceklerden bir tanesi de kredi kartından nakit para çekmektir. Ancak bu seçenek geri ödemesi en yüksek olan seçeneklerden biridir. Çünkü kredi kartından nakit veya taksitli nakit avans çekmeniz durumunda çekmiş olduğunuz paraya günlük faiz uygulanacaktır. Bu işlem sonunda bankalara göre değişiklik olacak şekilde faiz ücreti ve aynı zamanda nakit avans çekim ücreti de geri ödeyeceğiniz tutara yansıtılacaktır. Nakit ve taksitli nakit avans çekme işlemi için bankaya gidilmesine gerek yoktur. Kartın Atm’sinden veya kart bankasının internet şubesinden nakit ve taksitli nakit avans çekilebilmektedir.

Facebook sayfamızı takip edin.

İlginizi Çekebilir  Kredi İhtiyaçlarınızın Kolay Yoldan Çözümü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*