Acil Para İhtiyacı Nerelerden Karşılanır?

Para bulma konusunda sıkıntı yaşayan kişiler için acil para ihtiyacı nerelerden karşılanır? konusunda en hızlı ve kaliteli seçim bankalardır. Bankalar kişilerin para ihtiyacını en hızlı şekilde karşılamak için farklı metodlar belirlemiş ve bu metodları müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak sınıflandırmışlardır. Paraya veya acil borç para bulmaya ihtiyacı olan kişiler bu yöntemleri deneyerek, para ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Bankadan Kredi Çekmek

Acil Para İhtiyacı Nerelerden Karşılanır?
Acil Para İhtiyacı Nerelerden Karşılanır?

Bankalar kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak ihtiyaç kredisi kapsamında eğitim, evlilik, sağlık, tatil ve bu bağlamda birçok kredi kategorisi oluştururlar. Bu kategorilerin her birinin ayrı ayrı faiz oranları belirlenmiş, müşterilerinin durumlarına göre bu faiz oranlarında indirim uygulaması da yapmışlardır. Her bankanın uygulama ve işleyişi farklı olsa da genellikle benzerlik gösterir. Bankadan kredi almak için banka tercihinin önemi büyüktür. Bankalar özellikle maaşlarını kendi bankasından alan kişilere daha uygun seçenekli kredi verirler. Bu sebeple acil borç para bulmak için öncelikle maaş aldığınız bankaya başvuru yapmanız en doğru seçimdir.

Bankadan Nakit Avans Çekmek

Bankadan hızlı bir şekilde borç para almanın kolay yöntemlerinden bir tanesi de kredi kartından nakit veya taksitli nakit avans çekmektir. Bu yöntemde kredi kartı limit dâhilinde acil borç para bulma işlemi yapılır. Bu işlem için bankalara bizzat gidilebileceği gibi, atm veya internet bankacılığı üzerinden de işlem yapılabilmektedir. Bu işlemde istenirse çekilmek istenilen nakit parayı vadeli olarak da almak mümkündür. Bu sayede nakit olarak alınan para taksitler halinde de ödenebilir. Ancak bu işlemde nakit avans işlem ücreti ve günlük faiz çekilen paraya ilave edilecek ve geri ödemesi o tutar üzerinden yapılacaktır.

Bankaya Avans Hesap Başvurusu Yapmak

Bankaların verdiği bir diğer acil borç para bulma yöntemi, bankada maaş hesabı bulunan kişilere yöneliktir. Bu hizmette kişiler maaşları tutarında hesaplarına artı para tanımlatabilirler. Bu tanımlama işlemi banka tarafından yapılır. Bazı bankalar bir maaş tutarında avans hesap tanımı yaparken bazı bankalar 2 hatta 3 maaş tutarında avans hesap tanımı yapmaktadır. Bu işlem bankaya bizzat başvurularak yapılabileceği gibi internet bankacılığı kanalıyla da yapılabilecek bir işlemdir.

 

Facebook sayfamızı takip edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*